Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-11-12, 14:04 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Jarosławem Sellinem, wiceministrem kultury

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Jarosławem Sellinem, wiceministrem kultury
Gościem cyklu "Prosto z sejmu" był dziś Jarosław Sellin, wiceminister kultury, z którym Magdalena Ogórek rozmawiała m.in. o koncercie grupy SBB, który odbędzie się w studiu Radia Opole w najbliższą sobotę, a także o tym, jak pandemia pokrzyżowała plany artystów, ale i pracę samego ministerstwa.
- Zacznijmy od wydarzenia, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 21.00, o 20.00 specjalny panel, a chodzi o jubileuszowy koncert zespołu SBB, zespołu ważnego dla tej części Polski, ale którego sława i legenda wykracza poza ziemię opolską. Zaprosiliśmy Pana, aby też podziękować, bo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego objęło wydarzenie patronatem, wsparło także finansowo, a to ważne żeby w dobie pandemii odbywały się takie spotkania – mówiła Magdalena Ogórek.

- To oczywiste, że takie rzeczy wspieramy, bo to polskie dziedzictwo kulturowe, dobry polski rock. Nie możemy nie zauważać takich rzeczy, to zespół świętujący 50-lecie, moim subiektywnym zdaniem to zespół najwybitniejszy jeśli chodzi o ten rodzaj muzyki w Polsce. To rock bardziej artystyczny, progresywny, trochę bardziej ambitny – mówił Sellin i wspomniał też o koncercie SBB, który ostatnio odbył się w Katowicach w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia. - To klasyczny rock, więc zachęcam do oglądania wydarzenia w formie online w Radiu Opole – mówił wiceminister Sellin.

- Jest takie stwierdzenie, że SBB to takie polskie Deep Purple… i to chyba nie jest stwierdzenie na wyrost – mówiła redaktor Ogórek. - Nie do końca się zgodzę, bo dla mnie to polski Pink Floyd - stwierdził wiceminister Jarosław Sellin.

Przypomnijmy, że koncert odbędzie się w studiu M imienia SBB. – Tam były nagrywane pierwsze płyty tego zespołu i stąd też nazwa tego studia – przypomniał gość Magdaleny Ogórek.

W dalszej części poruszono temat funkcjonowania teatrów, muzeów i planów ministerstwa, które pokrzyżowała pandemia.

Zobacz także

2021-01-11, godz. 09:24 Rafał Bartek (MN) o wynikach testów na covid-19 radnych sejmiku i zakupie przez Niemcy dodatkowych 30 mln dawek szcz… - 5 lub 6 dni po ostatniej sesji sejmiku odbyły się testy na covid-19 dla tych radnych, którzy byli chętni. Wyniki były negatywne - powiedział w Porannej… » więcej 2021-01-08, godz. 17:20 Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku, o zmianach w prawie budowlanym Gościem Popołudniowej Loży Radiowej był Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku. Pretekstem do rozmowy były zmiany w Prawie budowlanym… » więcej 2021-01-08, godz. 17:19 Dariusz Byczkowski, dyrektor brzeskiego muzeum, o wydaniu dwóch komiksów oraz ofercie tej placówki podczas ferii zi… Nakładem brzeskiego muzeum przy udziale Instytutu Śląskiego w Opolu ukazały się dwa komiksy: „Skrzydła na pancerzach” oraz „Gwiazdy nad głową”… » więcej 2021-01-08, godz. 13:43 Goście Młodzieżowej Loży Radiowej o tzw. aferze szczepionkowej, czyli przyjmowanie szczepionek poza wyznaczoną ko… Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Sebastian Warowy (Forum Młodych PiS), Amadeusz Hofman (Federacja… » więcej 2021-01-08, godz. 09:44 Jerzy Czerwiński, senator PiS o Biurze Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP oraz o sytuacji w Stanach Zjednoczonych - Dziwne dlaczego ten pomysł jest tak późno wprowadzany, oczywiście to nie jest pretensja do Pana Prezydenta - powiedział w Porannej Loży Radiowej senator… » więcej 2021-01-07, godz. 17:41 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - radiowa debata o podatku cukrowym i o tym jak pandemia zmieniła sposób… Pandemia zmieniła wiele obszarów naszego życia, w tym nasze podejście do płatności i stosunek do gotówki, jednak pojawia się pytanie jak głębokie są… » więcej 2021-01-07, godz. 13:29 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Śpiewakiem O szczepieniach poza kolejnością, zamieszaniu w Waszyngtonie i reprywatyzacji w Warszawie Magdalena Ogórek rozmawiała z Janem Śpiewakiem przewodniczącym… » więcej 2021-01-07, godz. 09:27 Dr Marek Kawa o bieżących wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych - Chyba nawet służby chroniące Kapitol nie spodziewały się takiego rozwoju wypadków - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Marek Kawa, amerykanista… » więcej 2021-01-07, godz. 09:26 Maciej Sonik, starosta krapkowicki o tym jak zaszczepił się jako wolontariusz szpitala oraz o akcji szczepień w szp… - Wrzucanie mnie do jednego worka z osobami, które zrobiły to poza kolejnością wykorzystując znajomości było bardzo nieprzyjemne, wzbudziło dużo żalu… » więcej 2021-01-05, godz. 17:40 Jolanta Barska o zainteresowaniu prowadzeniem rodzin zastępczych Sporo pieniędzy z PFRON przeznaczanych jest na warsztaty terapii zajęciowej, których podstawowym celem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa niepełnosprawnych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »