Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-11-12, 12:40 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem
"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem
Kolejnym gościem Magdaleny Ogórek był Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej, a wśród tematów pojawił się Marsz Niepodległości, strajk kobiet i przebieg obu tych wydarzeń.
- Wczoraj widzieliśmy Marsz Niepodległości, miał wyglądać trochę inaczej, organizatorom chyba wymknęło się to spod kontroli. Pojawiły się grupy chuliganów i to niedobrze, bo sama inicjatywa była fajna, czyli przejazd samochodowy czy pojazdów zmotoryzowanych i niestety pojawili się ci, których obecności chyba nikt z nas tam nie chciał – mówiła Magdalena Ogórek.

- Należałoby zacząć od tego, że jest to najważniejsze święto narodowe. Manifestujemy swój patriotyzm i przywiązanie do ojczyzny, a tegoroczne obchody są wyjątkowe, szczególne, a dla mnie smutne i przygnębiające. Ja po raz pierwszy od 15 lat nie byłem w katedrze, byłem w domu, nie uczestniczyłem w mszy za ojczyznę, nie uczestniczyłem w pochodzi uroczystym i nie brałem udziału w oficjalnych uroczystościach – mówił poseł Kostuś.

Poseł KO dodał, że w jego opinii Polska pogrąża się w coraz większym chaosie pandemicznym a rząd coraz mniej panuje nad sytuacją.

- Strajk kobiet objął swoim zasięgiem teren całego kraju, był to bunt przeciwko odbieraniu praw kobietom i przykład łamania prawa – mówił Tomasz Kostuś.

- Rozumiem, że ma Pan na myśli łamanie prawa przez tych, którzy dewastowali Kościoły, używali wulgaryzmów i działali tak, że to nie jest przykład ani dla młodych, ani dla nikogo – stwierdziła Magdalena Ogórek.

- To były incydenty - oponował poseł Kostuś.

Zobacz także

2021-01-11, godz. 09:24 Rafał Bartek (MN) o wynikach testów na covid-19 radnych sejmiku i zakupie przez Niemcy dodatkowych 30 mln dawek szcz… - 5 lub 6 dni po ostatniej sesji sejmiku odbyły się testy na covid-19 dla tych radnych, którzy byli chętni. Wyniki były negatywne - powiedział w Porannej… » więcej 2021-01-08, godz. 17:20 Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku, o zmianach w prawie budowlanym Gościem Popołudniowej Loży Radiowej był Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku. Pretekstem do rozmowy były zmiany w Prawie budowlanym… » więcej 2021-01-08, godz. 17:19 Dariusz Byczkowski, dyrektor brzeskiego muzeum, o wydaniu dwóch komiksów oraz ofercie tej placówki podczas ferii zi… Nakładem brzeskiego muzeum przy udziale Instytutu Śląskiego w Opolu ukazały się dwa komiksy: „Skrzydła na pancerzach” oraz „Gwiazdy nad głową”… » więcej 2021-01-08, godz. 13:43 Goście Młodzieżowej Loży Radiowej o tzw. aferze szczepionkowej, czyli przyjmowanie szczepionek poza wyznaczoną ko… Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Sebastian Warowy (Forum Młodych PiS), Amadeusz Hofman (Federacja… » więcej 2021-01-08, godz. 09:44 Jerzy Czerwiński, senator PiS o Biurze Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP oraz o sytuacji w Stanach Zjednoczonych - Dziwne dlaczego ten pomysł jest tak późno wprowadzany, oczywiście to nie jest pretensja do Pana Prezydenta - powiedział w Porannej Loży Radiowej senator… » więcej 2021-01-07, godz. 17:41 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - radiowa debata o podatku cukrowym i o tym jak pandemia zmieniła sposób… Pandemia zmieniła wiele obszarów naszego życia, w tym nasze podejście do płatności i stosunek do gotówki, jednak pojawia się pytanie jak głębokie są… » więcej 2021-01-07, godz. 13:29 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Śpiewakiem O szczepieniach poza kolejnością, zamieszaniu w Waszyngtonie i reprywatyzacji w Warszawie Magdalena Ogórek rozmawiała z Janem Śpiewakiem przewodniczącym… » więcej 2021-01-07, godz. 09:27 Dr Marek Kawa o bieżących wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych - Chyba nawet służby chroniące Kapitol nie spodziewały się takiego rozwoju wypadków - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Marek Kawa, amerykanista… » więcej 2021-01-07, godz. 09:26 Maciej Sonik, starosta krapkowicki o tym jak zaszczepił się jako wolontariusz szpitala oraz o akcji szczepień w szp… - Wrzucanie mnie do jednego worka z osobami, które zrobiły to poza kolejnością wykorzystując znajomości było bardzo nieprzyjemne, wzbudziło dużo żalu… » więcej 2021-01-05, godz. 17:40 Jolanta Barska o zainteresowaniu prowadzeniem rodzin zastępczych Sporo pieniędzy z PFRON przeznaczanych jest na warsztaty terapii zajęciowej, których podstawowym celem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa niepełnosprawnych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »