Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących…
2020-11-09, 15:25 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się sejm

Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się sejm
- Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa ten partii w regionie. Z naszym gościem rozmawialiśmy także o wyborach w USA i o przełożonym posiedzeniu sejmu.
- Słabnąca siła strajku kobiet może wynikać z tego, że zauważono wzrost liczby zachorowań. Obserwując statystyki można to wyraźnie zaobserwować. Więc to jest jeden z powodów – odpowiedziała poseł Porowska na pytanie co jest przyczyną osłabnięcia protestów po wyroku TK ws. aborcji eugenicznej.

- Drugi powód, który mógł na to wpłynąć to fakt, że ludzie zauważyli, że zostali zmanipulowani. Dostrzeżono, że postulaty o które ubiegali się przedstawiciele grup strajkujących są daleko odbiegające od pierwotnego założenia – dodała poseł PiS.

- Niszczenie Kościołów, dewastowanie pomników i brak szacunku dla wartości religijnych czy historycznych nie jest dobrą drogą, która prowadziłaby do merytorycznej dyskusji. Ten czas spokoju polecam wykorzystać na edukację, na zapoznanie się zarówno z całym wyrokiem TK, ale także z naszą Konstytucją. Osobiście polecam sięgnąć również po dekalog, bo tam jasno jest powiedziane "Nie zabijaj". I proszę to sobie przemyśleć – mówiła Violetta Porowska.

Kolejnym wątkiem rozmowy były wybory w USA. - Ten ideał demokracji amerykańskiej legł obecnie w gruzach. Ze smutkiem patrzę na doniesienia ze Stanów Zjednoczonych i na te wszystkie nieprawidłowości, które są ujawnione po tych wyborach prezydenckich – mówiła poseł Porowska.

Zobacz także

2021-01-11, godz. 09:24 Rafał Bartek (MN) o wynikach testów na covid-19 radnych sejmiku i zakupie przez Niemcy dodatkowych 30 mln dawek szcz… - 5 lub 6 dni po ostatniej sesji sejmiku odbyły się testy na covid-19 dla tych radnych, którzy byli chętni. Wyniki były negatywne - powiedział w Porannej… » więcej 2021-01-08, godz. 17:20 Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku, o zmianach w prawie budowlanym Gościem Popołudniowej Loży Radiowej był Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku. Pretekstem do rozmowy były zmiany w Prawie budowlanym… » więcej 2021-01-08, godz. 17:19 Dariusz Byczkowski, dyrektor brzeskiego muzeum, o wydaniu dwóch komiksów oraz ofercie tej placówki podczas ferii zi… Nakładem brzeskiego muzeum przy udziale Instytutu Śląskiego w Opolu ukazały się dwa komiksy: „Skrzydła na pancerzach” oraz „Gwiazdy nad głową”… » więcej 2021-01-08, godz. 13:43 Goście Młodzieżowej Loży Radiowej o tzw. aferze szczepionkowej, czyli przyjmowanie szczepionek poza wyznaczoną ko… Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Sebastian Warowy (Forum Młodych PiS), Amadeusz Hofman (Federacja… » więcej 2021-01-08, godz. 09:44 Jerzy Czerwiński, senator PiS o Biurze Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP oraz o sytuacji w Stanach Zjednoczonych - Dziwne dlaczego ten pomysł jest tak późno wprowadzany, oczywiście to nie jest pretensja do Pana Prezydenta - powiedział w Porannej Loży Radiowej senator… » więcej 2021-01-07, godz. 17:41 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - radiowa debata o podatku cukrowym i o tym jak pandemia zmieniła sposób… Pandemia zmieniła wiele obszarów naszego życia, w tym nasze podejście do płatności i stosunek do gotówki, jednak pojawia się pytanie jak głębokie są… » więcej 2021-01-07, godz. 13:29 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Śpiewakiem O szczepieniach poza kolejnością, zamieszaniu w Waszyngtonie i reprywatyzacji w Warszawie Magdalena Ogórek rozmawiała z Janem Śpiewakiem przewodniczącym… » więcej 2021-01-07, godz. 09:27 Dr Marek Kawa o bieżących wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych - Chyba nawet służby chroniące Kapitol nie spodziewały się takiego rozwoju wypadków - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Marek Kawa, amerykanista… » więcej 2021-01-07, godz. 09:26 Maciej Sonik, starosta krapkowicki o tym jak zaszczepił się jako wolontariusz szpitala oraz o akcji szczepień w szp… - Wrzucanie mnie do jednego worka z osobami, które zrobiły to poza kolejnością wykorzystując znajomości było bardzo nieprzyjemne, wzbudziło dużo żalu… » więcej 2021-01-05, godz. 17:40 Jolanta Barska o zainteresowaniu prowadzeniem rodzin zastępczych Sporo pieniędzy z PFRON przeznaczanych jest na warsztaty terapii zajęciowej, których podstawowym celem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa niepełnosprawnych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »