Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala…
2020-11-09, 14:59 Autor: Joanna Matlak

Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu

Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu
- Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala. Także rekrutujemy na pewno anestezjologów, ratowników medycznych, kardiologów czy pielęgniarki – mówił w Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Z naszym gościem rozmawialiśmy o budowie szpitala tymczasowego w Centrum Wystawienniczo Kongresowym i o tym jak przebiega rekrutacja. - Budowa szpitala tymczasowego w CWK w Opolu idzie zgodnie z planem. Boksy już są, łóżka trafią do nas dopiero gdy, wszystko inne będzie już przygotowane – mówił dyrektor Madera.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Panem wojewodą, który pilnuje tego, aby ta rekrutacja odbywała się sprawnie. W rekrutację pracowników medycznych zaangażowane są wszystkie biura pracy, ale również agencje pracy tymczasowej za granicą – mówił nasz gość.

- Aplikować można poprzez stronę internetową szpitala USK w Opolu. Osoba, która chce rozpocząć pracę w naszym szpitalu tymczasowym nie musi zwalniać się ze swojej placówki, ale zostaje wtedy oddelegowana do pracy u nas, a po wszystkim może wrócić do swojej pracy – zaznaczył dyrektor USK.

Zobacz także

2021-01-11, godz. 10:03 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych (SP) o wspólnych działaniach z Szymonem Ogłazą (PO) na rzecz przywrócenia… - Jako kandydat na posła Ziemi Opolskiej obiecałem w 2019 roku, że jeżeli chodzi o ważne sprawy dla regionu to dla mnie metki partyjne nie miały żadnego… » więcej 2021-01-11, godz. 09:24 Rafał Bartek (MN) o wynikach testów na covid-19 radnych sejmiku i zakupie przez Niemcy dodatkowych 30 mln dawek szcz… - 5 lub 6 dni po ostatniej sesji sejmiku odbyły się testy na covid-19 dla tych radnych, którzy byli chętni. Wyniki były negatywne - powiedział w Porannej… » więcej 2021-01-08, godz. 17:20 Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku, o zmianach w prawie budowlanym Gościem Popołudniowej Loży Radiowej był Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku. Pretekstem do rozmowy były zmiany w Prawie budowlanym… » więcej 2021-01-08, godz. 17:19 Dariusz Byczkowski, dyrektor brzeskiego muzeum, o wydaniu dwóch komiksów oraz ofercie tej placówki podczas ferii zi… Nakładem brzeskiego muzeum przy udziale Instytutu Śląskiego w Opolu ukazały się dwa komiksy: „Skrzydła na pancerzach” oraz „Gwiazdy nad głową”… » więcej 2021-01-08, godz. 13:43 Goście Młodzieżowej Loży Radiowej o tzw. aferze szczepionkowej, czyli przyjmowanie szczepionek poza wyznaczoną ko… Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Sebastian Warowy (Forum Młodych PiS), Amadeusz Hofman (Federacja… » więcej 2021-01-08, godz. 09:44 Jerzy Czerwiński, senator PiS o Biurze Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP oraz o sytuacji w Stanach Zjednoczonych - Dziwne dlaczego ten pomysł jest tak późno wprowadzany, oczywiście to nie jest pretensja do Pana Prezydenta - powiedział w Porannej Loży Radiowej senator… » więcej 2021-01-07, godz. 17:41 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - radiowa debata o podatku cukrowym i o tym jak pandemia zmieniła sposób… Pandemia zmieniła wiele obszarów naszego życia, w tym nasze podejście do płatności i stosunek do gotówki, jednak pojawia się pytanie jak głębokie są… » więcej 2021-01-07, godz. 13:29 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Śpiewakiem O szczepieniach poza kolejnością, zamieszaniu w Waszyngtonie i reprywatyzacji w Warszawie Magdalena Ogórek rozmawiała z Janem Śpiewakiem przewodniczącym… » więcej 2021-01-07, godz. 09:27 Dr Marek Kawa o bieżących wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych - Chyba nawet służby chroniące Kapitol nie spodziewały się takiego rozwoju wypadków - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Marek Kawa, amerykanista… » więcej 2021-01-07, godz. 09:26 Maciej Sonik, starosta krapkowicki o tym jak zaszczepił się jako wolontariusz szpitala oraz o akcji szczepień w szp… - Wrzucanie mnie do jednego worka z osobami, które zrobiły to poza kolejnością wykorzystując znajomości było bardzo nieprzyjemne, wzbudziło dużo żalu… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »