Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego…
2020-10-30, 15:46 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej i protestach na ulicach polskich miast

Młodzieżowa Loża Radiowa (30.10.2020)
Zaproszenie do rozmowy w Radiu Opole przyjęli: Paulina Klag (Forum Młodych Socjaldemokratów, SLD), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Michał Maliński (Konfederacja, Ruch Narodowy) i Franciszek Posacki (Młodzi Demokracji, PO).
- Zainteresowanie młodych ludzi wynika z tego, że bezpośrednio nas to dotyczy. Kiedy ludziom odbiera się prawa, to oni wychodzą o nie walczyć na ulicę - mówiła Paulina Klag z FMS. - Myślę, że PiS wychodząc z taką ustawą nie spodziewał się niczego innego, jak tego, że ludzie wyjdą protestować na ulicę - powiedziała.

- Mnie wyrok TK w ogóle nie dziwi, podobne wyroki już zapadały - powiedział z kolei Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS. - Hołota - inaczej nie można nazwać ludzi, którzy nawołują do obalenia państwa, do ataków na domy i instytucje - dodał Krukowski.

- Dzisiaj ja oraz inni członkowie będziemy bronić kościołów jak do tej pory - mówił Michał Maliński z Ruchu Narodowego, która współtworzy Konfederację. - W całej Polsce zgłoszono ponad 100 przypadków zniszczenia kościołów czy przerywania mszy. Przez całą Polskę przelewa się fala nienawiści dla wiary i kościoła. Generalnie Konfederacja jest za pełnym zakazem aborcji, choć nasi koalicjanci z partii Korwin mogą mieć nieco inne zdanie - mówił Maliński.

- Nikt z naszego środowiska nie zamierza atakować kościołów - zapewnił Franciszek Posacki z Młodych Demokratów. - My te ataki na kościół potępiamy, ale pamiętajmy - że to są małe ilości w skali tych protestów nie jest to zorganizowany protest - tutaj chodzi o to, żeby w sposób jasny sprzeciwiać się temu, co serwuje nam obecna władza. - Moja partia popiera kompromis aborcyjny, jednak ja jestem za prawem do aborcji do 12 tygodnia ciąży - mówił Posacki.

Zobacz także

2021-01-11, godz. 09:24 Rafał Bartek (MN) o wynikach testów na covid-19 radnych sejmiku i zakupie przez Niemcy dodatkowych 30 mln dawek szcz… - 5 lub 6 dni po ostatniej sesji sejmiku odbyły się testy na covid-19 dla tych radnych, którzy byli chętni. Wyniki były negatywne - powiedział w Porannej… » więcej 2021-01-08, godz. 17:20 Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku, o zmianach w prawie budowlanym Gościem Popołudniowej Loży Radiowej był Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku. Pretekstem do rozmowy były zmiany w Prawie budowlanym… » więcej 2021-01-08, godz. 17:19 Dariusz Byczkowski, dyrektor brzeskiego muzeum, o wydaniu dwóch komiksów oraz ofercie tej placówki podczas ferii zi… Nakładem brzeskiego muzeum przy udziale Instytutu Śląskiego w Opolu ukazały się dwa komiksy: „Skrzydła na pancerzach” oraz „Gwiazdy nad głową”… » więcej 2021-01-08, godz. 13:43 Goście Młodzieżowej Loży Radiowej o tzw. aferze szczepionkowej, czyli przyjmowanie szczepionek poza wyznaczoną ko… Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Sebastian Warowy (Forum Młodych PiS), Amadeusz Hofman (Federacja… » więcej 2021-01-08, godz. 09:44 Jerzy Czerwiński, senator PiS o Biurze Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP oraz o sytuacji w Stanach Zjednoczonych - Dziwne dlaczego ten pomysł jest tak późno wprowadzany, oczywiście to nie jest pretensja do Pana Prezydenta - powiedział w Porannej Loży Radiowej senator… » więcej 2021-01-07, godz. 17:41 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - radiowa debata o podatku cukrowym i o tym jak pandemia zmieniła sposób… Pandemia zmieniła wiele obszarów naszego życia, w tym nasze podejście do płatności i stosunek do gotówki, jednak pojawia się pytanie jak głębokie są… » więcej 2021-01-07, godz. 13:29 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Śpiewakiem O szczepieniach poza kolejnością, zamieszaniu w Waszyngtonie i reprywatyzacji w Warszawie Magdalena Ogórek rozmawiała z Janem Śpiewakiem przewodniczącym… » więcej 2021-01-07, godz. 09:27 Dr Marek Kawa o bieżących wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych - Chyba nawet służby chroniące Kapitol nie spodziewały się takiego rozwoju wypadków - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Marek Kawa, amerykanista… » więcej 2021-01-07, godz. 09:26 Maciej Sonik, starosta krapkowicki o tym jak zaszczepił się jako wolontariusz szpitala oraz o akcji szczepień w szp… - Wrzucanie mnie do jednego worka z osobami, które zrobiły to poza kolejnością wykorzystując znajomości było bardzo nieprzyjemne, wzbudziło dużo żalu… » więcej 2021-01-05, godz. 17:40 Jolanta Barska o zainteresowaniu prowadzeniem rodzin zastępczych Sporo pieniędzy z PFRON przeznaczanych jest na warsztaty terapii zajęciowej, których podstawowym celem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa niepełnosprawnych… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »