Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego…
2020-10-30, 15:46 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej i protestach na ulicach polskich miast

Młodzieżowa Loża Radiowa (30.10.2020)
Zaproszenie do rozmowy w Radiu Opole przyjęli: Paulina Klag (Forum Młodych Socjaldemokratów, SLD), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Michał Maliński (Konfederacja, Ruch Narodowy) i Franciszek Posacki (Młodzi Demokracji, PO).
- Zainteresowanie młodych ludzi wynika z tego, że bezpośrednio nas to dotyczy. Kiedy ludziom odbiera się prawa, to oni wychodzą o nie walczyć na ulicę - mówiła Paulina Klag z FMS. - Myślę, że PiS wychodząc z taką ustawą nie spodziewał się niczego innego, jak tego, że ludzie wyjdą protestować na ulicę - powiedziała.

- Mnie wyrok TK w ogóle nie dziwi, podobne wyroki już zapadały - powiedział z kolei Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS. - Hołota - inaczej nie można nazwać ludzi, którzy nawołują do obalenia państwa, do ataków na domy i instytucje - dodał Krukowski.

- Dzisiaj ja oraz inni członkowie będziemy bronić kościołów jak do tej pory - mówił Michał Maliński z Ruchu Narodowego, która współtworzy Konfederację. - W całej Polsce zgłoszono ponad 100 przypadków zniszczenia kościołów czy przerywania mszy. Przez całą Polskę przelewa się fala nienawiści dla wiary i kościoła. Generalnie Konfederacja jest za pełnym zakazem aborcji, choć nasi koalicjanci z partii Korwin mogą mieć nieco inne zdanie - mówił Maliński.

- Nikt z naszego środowiska nie zamierza atakować kościołów - zapewnił Franciszek Posacki z Młodych Demokratów. - My te ataki na kościół potępiamy, ale pamiętajmy - że to są małe ilości w skali tych protestów nie jest to zorganizowany protest - tutaj chodzi o to, żeby w sposób jasny sprzeciwiać się temu, co serwuje nam obecna władza. - Moja partia popiera kompromis aborcyjny, jednak ja jestem za prawem do aborcji do 12 tygodnia ciąży - mówił Posacki.

Zobacz także

2021-01-13, godz. 09:57 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o tym dlaczego warto się szczepić - Nie mam żadnych objawów niepożądanych, żadnej gorączki, obrzęku, zmęczenia, więc to jest dowód na to, że nie ma się czego obawiać - powiedział… » więcej 2021-01-13, godz. 09:33 Szymon Hołownia o "przemocowych zalotach" Koalicji Obywatelskiej, obserwowaniu pewnego parlamentarzysty z Opolszczyzny… - Z całym szacunkiem dla Pana posła, to stara śpiewka Platformy Obywatelskiej, którą słyszymy od dłuższego czasu, próbująca przekonać wszystkich, że… » więcej 2021-01-12, godz. 19:58 Mirosław Birecki, starosta kluczborski o spłacie długów tego powiatu i jego perspektywach rozwojowych W poprzedniej kadencji samorządowej powiat kluczborski wygenerował największe zadłużenie wśród opolskich samorządów lokalnych tego szczebla. Przed dwom… » więcej 2021-01-12, godz. 17:27 Iwona Sobania, burmistrz Byczyny o spłacie ogromnych długów gminy i pozyskiwaniu funduszy na inwestycje Kolosalne zobowiązania finansowe gminy Byczyna narosły w poprzedniej kadencji samorządowej. - Pierwszym elementem zadłużenia to była subrogacja, która… » więcej 2021-01-12, godz. 14:04 "Co tam panie w polityce?" Piotr Moc i Piotr Gociek Piotr Gociek (Polskie Radio, TVP Kultura i Do Rzeczy) i Piotr Moc (Radio Opole) w kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" o 100 tysiącach zaszczepionych… » więcej 2021-01-12, godz. 09:37 Longin Bartnik, prezes partii KORWiN w Opolu o kandydacie na RPO i Narodowym Programie Szczepień - Jeżeli do szczepionki namawia lekarz, naukowiec to wszystko dobrze, ale jeśli namawia mnie osoba, której jedyną kompetencją jest to, że jest znana, to… » więcej 2021-01-11, godz. 19:45 Krzysztof Polak, dyrektor OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu o sprzedaży ziemi oraz o łączeniu spółek… Oddział Terenowy KOWR w Opolu zarządza gruntami o powierzchni 52 tysięcy hektarów. Nie podlegają mu spółki Skarbu Państwa z branży rolnej. Na Opolszczyźnie… » więcej 2021-01-11, godz. 18:18 Katarzyna Czochara o Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego, szczepieniach przeciw COVID-19 oraz o sytuacji w oświacie… W Popołudniowej Loży Radiowej nawiązaliśmy do uchwały sejmowej, która 2021 rok ustanowiła Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z powodu COVID-19 nie… » więcej 2021-01-11, godz. 14:09 Violetta Porowska (PiS) o swojej działalności poselskiej w 2020 roku i projekcie, który zakłada brak możliwości odmowy… - Ten projekt ma charakter czysto ekonomiczny. Dobrze, że wokół niego toczy się dyskusja - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2021-01-11, godz. 10:03 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych (SP) o wspólnych działaniach z Szymonem Ogłazą (PO) na rzecz przywrócenia… - Jako kandydat na posła Ziemi Opolskiej obiecałem w 2019 roku, że jeżeli chodzi o ważne sprawy dla regionu to dla mnie metki partyjne nie miały żadnego… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »