Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Marcelina Zawisza o tym, że nie dziwi się emocjom…
2020-10-30, 15:04 Autor: Joanna Matlak

Marcelina Zawisza o tym, że nie dziwi się emocjom na protestach ws. aborcji

Marcelina Zawisza o tym, że nie dziwi się emocjom na protestach ws. aborcji
- Aby protesty się zakończyły, rząd PiS musi zrozumieć, że to, co się wydarzyło jest nieakceptowane przez większość społeczeństwa - powiedziała w Loży Radiowej MArcelina Zawisza, posłanka Lewicy Razem, z którą rozmawialiśmy o protestach w wielu miastach Polski w związku z wyrokiem TK o aborcji eugenicznej.
- Potrzebujemy w Polsce europejskich standardów przerywania ciąży, żeby Polki nie musiały wyjeżdżać za granicę. Polska ma radykalnie tradycyjne prawo, które uderza w biedne kobiety. A kobiety, które na to stać i tak będą przerywać ciąże obarczone wadami, bo zrobią to za granicą - mówiła Marcelina Zawisza.

Posłankę Lewicy Razem pytaliśmy o wulgaryzmy i język używany na protestach. - Ja nie mam problemu z tym, ze ktoś przeklnie - ja mam problem z tym, że w XXI wieku w środku Europy ktoś chce torturować kobiety - odpowiedziała.

- Sama nie niszczę budynków, ale rozumiem ludzi, którzy to robią, bo jeśli Kościół wchodzi w politykę, a robi to cały czas, bo wpuszcza on do swoich budynków haniebne organizacje takie jak np. ONR - mówiła poseł Zawisza.

Jej zdaniem najbardziej przerażające jest to, że rząd PiS zgodził się, aby tak ważne decyzje TK podejmował w czasie epidemii.

Zobacz także

2021-01-12, godz. 14:04 "Co tam panie w polityce?" Piotr Moc i Piotr Gociek Piotr Gociek (Polskie Radio, TVP Kultura i Do Rzeczy) i Piotr Moc (Radio Opole) w kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" o 100 tysiącach zaszczepionych… » więcej 2021-01-12, godz. 09:37 Longin Bartnik, prezes partii KORWiN w Opolu o kandydacie na RPO i Narodowym Programie Szczepień - Jeżeli do szczepionki namawia lekarz, naukowiec to wszystko dobrze, ale jeśli namawia mnie osoba, której jedyną kompetencją jest to, że jest znana, to… » więcej 2021-01-11, godz. 19:45 Krzysztof Polak, dyrektor OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu o sprzedaży ziemi oraz o łączeniu spółek… Oddział Terenowy KOWR w Opolu zarządza gruntami o powierzchni 52 tysięcy hektarów. Nie podlegają mu spółki Skarbu Państwa z branży rolnej. Na Opolszczyźnie… » więcej 2021-01-11, godz. 18:18 Katarzyna Czochara o Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego, szczepieniach przeciw COVID-19 oraz o sytuacji w oświacie… W Popołudniowej Loży Radiowej nawiązaliśmy do uchwały sejmowej, która 2021 rok ustanowiła Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z powodu COVID-19 nie… » więcej 2021-01-11, godz. 14:09 Violetta Porowska (PiS) o swojej działalności poselskiej w 2020 roku i projekcie, który zakłada brak możliwości odmowy… - Ten projekt ma charakter czysto ekonomiczny. Dobrze, że wokół niego toczy się dyskusja - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2021-01-11, godz. 10:03 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych (SP) o wspólnych działaniach z Szymonem Ogłazą (PO) na rzecz przywrócenia… - Jako kandydat na posła Ziemi Opolskiej obiecałem w 2019 roku, że jeżeli chodzi o ważne sprawy dla regionu to dla mnie metki partyjne nie miały żadnego… » więcej 2021-01-11, godz. 09:24 Rafał Bartek (MN) o wynikach testów na covid-19 radnych sejmiku i zakupie przez Niemcy dodatkowych 30 mln dawek szcz… - 5 lub 6 dni po ostatniej sesji sejmiku odbyły się testy na covid-19 dla tych radnych, którzy byli chętni. Wyniki były negatywne - powiedział w Porannej… » więcej 2021-01-08, godz. 17:20 Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku, o zmianach w prawie budowlanym Gościem Popołudniowej Loży Radiowej był Marek Ruda, powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego w Prudniku. Pretekstem do rozmowy były zmiany w Prawie budowlanym… » więcej 2021-01-08, godz. 17:19 Dariusz Byczkowski, dyrektor brzeskiego muzeum, o wydaniu dwóch komiksów oraz ofercie tej placówki podczas ferii zi… Nakładem brzeskiego muzeum przy udziale Instytutu Śląskiego w Opolu ukazały się dwa komiksy: „Skrzydła na pancerzach” oraz „Gwiazdy nad głową”… » więcej 2021-01-08, godz. 13:43 Goście Młodzieżowej Loży Radiowej o tzw. aferze szczepionkowej, czyli przyjmowanie szczepionek poza wyznaczoną ko… Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Sebastian Warowy (Forum Młodych PiS), Amadeusz Hofman (Federacja… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »