Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-10-29, 12:45 Autor: Paula Hołubowicz

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską o Strajku Kobiet i reakcji na wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej

Magdalena Ogórek i Violetta Porowska "Prosto z Sejmu"
Magdalena Ogórek i Violetta Porowska "Prosto z Sejmu"
Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także szefowa tej partii na Opolszczyźnie.
- Jestem w Warszawie i obserwowałam tutaj straszne sceny i to się nie mieści w głowie. Ja jestem zwolennikiem tego, żeby zawsze o wszystkim rozmawiać. Jeśli kobiety uznały, że ich prawa są zagrożone to miały prawo to wyrazić i dyskutować. Ja wczoraj rozmawiałam z poseł Anną Milczanowską i była tego samego zdania. O co jest ta walka? Bo zaczyna się dewastować kościoły i niszczy się pomniki. Czy prawa kobiet wymagają wandalizmu? O co chodzi ? – pytała Magdalena Ogórek.

- Ja nie wiem o co chodzi, mi brakuje słów, żeby zrozumieć, żeby to wyjaśnić i usprawiedliwić… Żadne tłumaczenie z tamtej strony, które wypływa czyli to, że „jesteśmy zdenerwowane”, chociaż tamte panie mówią inaczej, żadne zdenerwowanie nie tłumaczy takiego zachowania – odpowiedziała poseł Violetta Porowska i dodała, że jest to „zwykły wandalizm, burdy, świętokradztwo, chuligaństwo i barbarzyństwo w największym tego słowa znaczeniu.”

- Szefowa Strajku Kobiet Marta Lempart powiedziała „jak bezprawie to bezprawie” bo PiS zaczął, do tego opublikowano adresy prywatne sędziów Trybunały Konstytucyjnego. To co przeszła Krystyna Pawłowicz i sędzia Uściński to jest gehenna, ja nie życzę tego wrogowi – mówiła Magdalena Ogórek.

- To co mówią panie ze Strajku Kobiet to jest jakaś pokręcona logika. Nikt niczego nie zaczyna. W debacie publicznej i funkcjonowaniu życia społecznego są zjawiska, które są od dawien dawna, m.in. zapisy konstytucyjne mówiące o tym, że nie zabijamy ludzi, dzieci i również niepełnosprawnych. To funkcjonuje od tysiącleci w życiu publicznym. Mówienie, że jakakolwiek formacja polityczna złamała pewną umowę jest nieprawdą, to paralogika – mówiła poseł Porowska.

Zobacz także

2021-01-05, godz. 17:40 Jolanta Barska o zainteresowaniu prowadzeniem rodzin zastępczych Sporo pieniędzy z PFRON przeznaczanych jest na warsztaty terapii zajęciowej, których podstawowym celem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa niepełnosprawnych… » więcej 2021-01-05, godz. 17:34 Łukasz Żmuda o pozyskiwaniu pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jak wydatkowane są pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych? O to pytaliśmy w południowej Loży Radiowej. - Od kilku lat… » więcej 2021-01-05, godz. 08:23 "Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Południowej Loży Radiowej (05.01.2021) Afera szczepionkowa, zmiany personalne w Kancelarii Prezydenta RP, pisemne zarzuty ukraińskiej prokuratury wobec byłego ministra infrastruktury w rządzie PO/PSL… » więcej 2021-01-05, godz. 08:22 Tomasz Kostuś broni samorządowców, którzy zaszczepili się poza kolejką, krytykuje działania rządu w sprawie akcji… - Tak zwana afera kolejkowa bulwersuje, natomiast w mojej opinii to propagandowa akcja rządu odwracania kota ogonem, odwracania uwagi opinii publicznej od istotnych… » więcej 2021-01-04, godz. 17:26 Radosław Roszkowski o szczepieniach przeciw COVID-19 w szpitalach w Prudniku i Białej Szczepienia ochronne przeciw COVID-19 na Opolszczyźnie były głównym tematem popołudniowej Loży Radiowej. Prowadzą je placówki medyczne m.in. podległe… » więcej 2021-01-04, godz. 17:24 Roman Kolek o szczepieniu przeciw COVID-19 w opolskich placówkach medycznych Szczepienia ochronne przeciw COVID-19 na Opolszczyźnie były głównym tematem popołudniowej Loży Radiowej. Prowadzą je placówki medyczne m.in. podległe… » więcej 2021-01-04, godz. 13:31 Violetta Porowska w Południowej Loży Radiowej o zmianach w podatkach w 2021 roku oraz o "aferze szczepionkowej" - Oczywiście, że są podatki, które z różnych względów musiały być podniesione, natomiast proszę sobie porównać podnoszenie podatków przez rząd PO-PSL… » więcej 2021-01-04, godz. 10:04 - Polityka to nie jest piaskownica, gdzie wszyscy mają się ze sobą zgadzać - powiedział w Porannej Loży Radiowej… "W nowym roku należy dokonać zwrotu ku młodym. Rok 2021 musi być dla polskiej prawicy rokiem odnowy. Najwyższy czas nadać nową formę naszym tradycyjnym… » więcej 2020-12-31, godz. 11:18 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister Anną Goławską Gościem Magdaleny Ogórek w kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" była wiceminister zdrowia Anna Goławska, a tematem rozmowy była szczepionka Pfizera i… » więcej 2020-12-30, godz. 14:30 Andrzej Kruczkiewicz o pieniądzach zewnętrznych, które zasiliły budżet powiatu nyskiego na 2021 rok - Pieniądze, które otrzymał powiat z Funduszu Inwestycji Lokalnych na pewno się przydadzą, mamy je przeznaczone na konkretny cel i chcemy zrealizować to… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »