Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i…
2020-10-26, 15:17 Autor: Joanna Matlak

Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i branży koncertowej, protestach ws. wyroku TK o aborcji eugenicznej i walce z koronawirusem

Paweł Kukiz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Paweł Kukiz [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Rozmowy toczą się w dwóch obszarach, jedna dotyczy techniki i tej branży estradowej, drugi aspekt to muzycy – mówił w Loży Radiowej Paweł Kukiz, Kukiz’15 – Koalicja Polska, a także muzyk. Naszego gościa pytaliśmy o propozycje pomocy dla branży artystycznej czy rozrywkowej, ale pytaliśmy też o bieżącą politykę czyli wyrok TK ws. aborcji eugenicznej i walkę z koronawirusem.
- W tej pierwszej kwestii jest światełko w tunelu, przy Ministerstwie Kultury powstaje fundusz, który ma zrekompensować czy też zminimalizować straty. Ale przy drugiej sprawie warto powiedzieć o tym, że w społeczeństwie funkcjonuje pewien mit, że muzycy to multimilionerzy i może jest w tym trochę racji, tyle, że to dotyczy 1 czy 2 procent muzyków występujących na scenie. Natomiast 90 procent osób to ci, którzy nas zabawiają na festynach, cieszymy się ich solówkami na gitarze i są to ludzie drugiego planu, którzy zostali pozbawieni jakichkolwiek środków do życia – mówił Paweł Kukiz i dodał, że prowadził rozmowy z przedstawicielami KRRiT czy Rady Mediów Narodowych aby w radiu pojawiało się więcej muzyki polskich wykonawców, a przede wszystkim tych mniej znanych.

Wskazał też że warto w tej sprawę brać przykład z modelu francuskiego, w którym francuskojęzyczne utwory stanowią 40, a nawet 60% całości prezentowanej muzyki.

Z posłem kukizem rozmawialiśmy też o ustawie covidowej przyjętej niedawno przez sejm. Jak wskazał, ustawę ocenia negatywnie i sam wstrzymał się od głosu. Pytaliśmy też o wyrok TK ws. aborcji eugenicznej.

Zobacz także

2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »