Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego…
2020-10-26, 13:12 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ustawie covidowej, procesie TVP kontra poseł KO i odwołanym zjeździe okręgowym partii

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ten wyrok jest kontynuacją wyroków z 1997 roku, bo wtedy też takie wyroki były. Przyzwyczailiśmy się do tego, że takie są zapisy, natomiast niewiele osób protestujących jest tego świadomych – mówiła Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, pytana o wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Sędziowie TK orzekli w czwartek, że aborcja eugeniczna niezgodna z Konstytucją.
- Wyrok TK nie odpowiada na pytanie czy aborcja jest zła czy nie, bo zajmował się tylko i wyłącznie kwestią czy zapisy ustawowe w ustawie o aborcji są zgodne z Konstytucją. A Konstytucja mówi jasno, że każde życie od poczęcia jest chronione – mówiła poseł Porowska i odniosła się także do ostrych i szerokich reakcji społecznych na ten wyrok.

- Inna kwestia to reakcje w przestrzeni publicznej. Byliśmy świadkami czy to w mediach czy też patrząc przez okna swoich domów, na to co się działo w ramach tzw. protestu. To co się działo na terenie woj. opolskiego to przekroczenie barier cywilizacyjnych – oceniła poseł Porowska.

W piątek wieczorem doszło do namalowania wulgarnych napisów na ścianie kamienicy w której mieści się biuro poselskie, a dziś pojawiła się informacja o kolejnych wulgarnych napisach, które umieszczono na drzwiach biura.

- Jeśli jakikolwiek protest ma się odbywać pod symbolem przekleństw, to to nie jest protest, tylko barbarzyństwo. Jeszcze większym barbarzyństwem nazywam to co się wydarzyło przy moich biurach poselskich, ale absolutnym przekroczeniem wszelkich granic, zezwierzęceniem jest to co się działo pod domem burmistrza Stawiarskiego – mówiła poseł Porowska.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o ustawie covidowej przyjętej przez sejm, wyroku sądu, który orzekł, że poseł KO Witold Zembaczyński musi przeprosić TVP3 Opole za naruszenie dóbr osobistych stacji, a także o odwołanym zjeździe okręgowym partii PiS.

Zobacz także

2021-01-04, godz. 10:04 - Polityka to nie jest piaskownica, gdzie wszyscy mają się ze sobą zgadzać - powiedział w Porannej Loży Radiowej… "W nowym roku należy dokonać zwrotu ku młodym. Rok 2021 musi być dla polskiej prawicy rokiem odnowy. Najwyższy czas nadać nową formę naszym tradycyjnym… » więcej 2020-12-31, godz. 11:18 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister Anną Goławską Gościem Magdaleny Ogórek w kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" była wiceminister zdrowia Anna Goławska, a tematem rozmowy była szczepionka Pfizera i… » więcej 2020-12-30, godz. 14:30 Andrzej Kruczkiewicz o pieniądzach zewnętrznych, które zasiliły budżet powiatu nyskiego na 2021 rok - Pieniądze, które otrzymał powiat z Funduszu Inwestycji Lokalnych na pewno się przydadzą, mamy je przeznaczone na konkretny cel i chcemy zrealizować to… » więcej 2020-12-30, godz. 14:24 Maciej Sonik o trudnej sytuacji finansowej samorządów i jak będzie wyglądał budżet powiatu krapkowickiego na 2021… - Budżet na przyszły rok można wywnioskować, że jest dość pozytywny. Wydatki kształtują się w wysokości prawie 58 milionów złotych, z czego 8,5 miliona… » więcej 2020-12-30, godz. 13:57 Tomasz Ognisty o zakazie sprzedaży gruntów państwowych i pomyśle na jego wydłużenie - Jestem zwolennikiem utrzymania tego zakazu. Jako Solidarność nawet proponujemy żeby okres zakazu sprzedaży ziem przedłużyć nie o kolejne 5 lat, ale o… » więcej 2020-12-29, godz. 14:51 "Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej (29.12.2020) Nie polityka, a... sport, choć również polityką podszyty! Od zamieszania związanego z występem polskich skoczków narciarskich w pierwszym konkursie 69… » więcej 2020-12-28, godz. 14:12 Barbara Pawlos o szczepieniach przeciw covid-19 w naszym województwie - W naszym województwie rozpoczęły się na dobre szczepienia przedstawicieli personelu medycznego i nie-medycznego placówek służby zdrowia - potwierdziła… » więcej 2020-12-28, godz. 14:01 Ryszard Galla o tym, że zaszczepi się przeciw covid-19 i dlaczego będzie namawiał wszystkich do tego samego - Zaszczepię się i będę namawiał wszystkich do tego samego - taką deklarację w dzisiejszym programie złożył poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla… » więcej 2020-12-23, godz. 15:02 "Prosto z sejmu"w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. Leszkiem Gęsiakiem O wyjątkowości tych świąt, o szukaniu otuchy w Bogu i wartościach - o tym Magdalena Ogórek rozmawiała dziś z ks. Leszkiem Gęsiakiem, nowym rzecznikiem… » więcej 2020-12-22, godz. 09:34 Debata "Wspólna sprawa" - nasi eksperci podsumowują rok 2020 w gospodarce i decyzję o kwarantannie narodowej Naszymi gośćmi byli dr Witold Potwora (ekonomista, WSZiA), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC) i Grzegorz Adamczyk (wiceprzewodniczący… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »