Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na…
2020-10-23, 17:57 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa

Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa
Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska) i Jan Zimoch (Młoda Prawica, Porozumienie). Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o obradach w sejmie na temat koronawirusa, ustawie "covidowej", a także nauczaniu w czasach pandemii.
Nasi goście omawiali założenia ustawy covidowej i wprowadzane obostrzenia.

- Myślę, że wszystkie partie powinny teraz zaangażować się w to, co się dzieje - nie powinniśmy się teraz kłócić - mówił Mateusz Pietrycki, Forum Młodych PiS. - Myślę, że w mojej partii (PiS) wszyscy dobrze pracowali przy ostatnich ustawach.

-Na pewno powinniśmy dbać o osoby starsze i stosować się do obostrzeń. Platforma Obywatelska od początku starała się współpracować z partią rządzącą, ale nasza pomoc była wielokrotnie odrzucana - mówił Jarosław Draguć z Młodych Demokratów.

- Moim zdaniem największym błędem ustawy covidowej jest moment jej wprowadzania, który jest zbyt późny - mówił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki Porozumienia.

- To, że siłownia zmienia się związek wyznaniowy, to z jednej strony zaradność tych osób, ale z drugiej nieodpowiedzialność - stwierdził z kolei Kamil Wencel z Konfederacji odnosząc się do konkretnego zapisu mówiącego o zawieszeniu działalności siłowni.

Zobacz także

2021-01-04, godz. 10:04 - Polityka to nie jest piaskownica, gdzie wszyscy mają się ze sobą zgadzać - powiedział w Porannej Loży Radiowej… "W nowym roku należy dokonać zwrotu ku młodym. Rok 2021 musi być dla polskiej prawicy rokiem odnowy. Najwyższy czas nadać nową formę naszym tradycyjnym… » więcej 2020-12-31, godz. 11:18 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister Anną Goławską Gościem Magdaleny Ogórek w kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" była wiceminister zdrowia Anna Goławska, a tematem rozmowy była szczepionka Pfizera i… » więcej 2020-12-30, godz. 14:30 Andrzej Kruczkiewicz o pieniądzach zewnętrznych, które zasiliły budżet powiatu nyskiego na 2021 rok - Pieniądze, które otrzymał powiat z Funduszu Inwestycji Lokalnych na pewno się przydadzą, mamy je przeznaczone na konkretny cel i chcemy zrealizować to… » więcej 2020-12-30, godz. 14:24 Maciej Sonik o trudnej sytuacji finansowej samorządów i jak będzie wyglądał budżet powiatu krapkowickiego na 2021… - Budżet na przyszły rok można wywnioskować, że jest dość pozytywny. Wydatki kształtują się w wysokości prawie 58 milionów złotych, z czego 8,5 miliona… » więcej 2020-12-30, godz. 13:57 Tomasz Ognisty o zakazie sprzedaży gruntów państwowych i pomyśle na jego wydłużenie - Jestem zwolennikiem utrzymania tego zakazu. Jako Solidarność nawet proponujemy żeby okres zakazu sprzedaży ziem przedłużyć nie o kolejne 5 lat, ale o… » więcej 2020-12-29, godz. 14:51 "Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej (29.12.2020) Nie polityka, a... sport, choć również polityką podszyty! Od zamieszania związanego z występem polskich skoczków narciarskich w pierwszym konkursie 69… » więcej 2020-12-28, godz. 14:12 Barbara Pawlos o szczepieniach przeciw covid-19 w naszym województwie - W naszym województwie rozpoczęły się na dobre szczepienia przedstawicieli personelu medycznego i nie-medycznego placówek służby zdrowia - potwierdziła… » więcej 2020-12-28, godz. 14:01 Ryszard Galla o tym, że zaszczepi się przeciw covid-19 i dlaczego będzie namawiał wszystkich do tego samego - Zaszczepię się i będę namawiał wszystkich do tego samego - taką deklarację w dzisiejszym programie złożył poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla… » więcej 2020-12-23, godz. 15:02 "Prosto z sejmu"w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. Leszkiem Gęsiakiem O wyjątkowości tych świąt, o szukaniu otuchy w Bogu i wartościach - o tym Magdalena Ogórek rozmawiała dziś z ks. Leszkiem Gęsiakiem, nowym rzecznikiem… » więcej 2020-12-22, godz. 09:34 Debata "Wspólna sprawa" - nasi eksperci podsumowują rok 2020 w gospodarce i decyzję o kwarantannie narodowej Naszymi gośćmi byli dr Witold Potwora (ekonomista, WSZiA), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC) i Grzegorz Adamczyk (wiceprzewodniczący… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »