Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na…
2020-10-23, 17:57 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa

Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa
Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska) i Jan Zimoch (Młoda Prawica, Porozumienie). Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o obradach w sejmie na temat koronawirusa, ustawie "covidowej", a także nauczaniu w czasach pandemii.
Nasi goście omawiali założenia ustawy covidowej i wprowadzane obostrzenia.

- Myślę, że wszystkie partie powinny teraz zaangażować się w to, co się dzieje - nie powinniśmy się teraz kłócić - mówił Mateusz Pietrycki, Forum Młodych PiS. - Myślę, że w mojej partii (PiS) wszyscy dobrze pracowali przy ostatnich ustawach.

-Na pewno powinniśmy dbać o osoby starsze i stosować się do obostrzeń. Platforma Obywatelska od początku starała się współpracować z partią rządzącą, ale nasza pomoc była wielokrotnie odrzucana - mówił Jarosław Draguć z Młodych Demokratów.

- Moim zdaniem największym błędem ustawy covidowej jest moment jej wprowadzania, który jest zbyt późny - mówił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki Porozumienia.

- To, że siłownia zmienia się związek wyznaniowy, to z jednej strony zaradność tych osób, ale z drugiej nieodpowiedzialność - stwierdził z kolei Kamil Wencel z Konfederacji odnosząc się do konkretnego zapisu mówiącego o zawieszeniu działalności siłowni.

Zobacz także

2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »