Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu 'Co tam Panie w…
2020-10-20, 13:58 Autor: Piotr Moc

Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce"

Piotr Gociek i Piotr Moc "Co tam Panie w polityce?" [Polskie Radio/archiwum / Radio Opole]
Piotr Gociek i Piotr Moc "Co tam Panie w polityce?" [Polskie Radio/archiwum / Radio Opole]
W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali "aferalny" poprzedni tydzień.
Na czym – obrazowo – polegał ów proceder wyprowadzania milionów ze spółki giełdowej? Jaka otoczka towarzyszyła zatrzymaniu znanego mecenasa i polityka Romana G. i biznesmena Ryszarda K.?

W drugiej części sporo uwagi poświęcono walce na froncie z COVID-19. Bowiem teraz w polityce nie ma ważniejszych tematów niż walka z epidemią. Inne sprawy zostały zepchnięte na bok.

Dziś w Sejmie miała być uchwalona tzw. ustawa "maseczkowa" porządkująca przepisy, które mają pomóc wszystkim zaangażowanym w akcję przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Na wniosek opozycji procedowanie tzw. ustawy covidowej przełożono na środę. Zdaniem wicemarszałka sejmu Ryszarda Terleckiego Platforma Obywatelska chce zablokować przyjęcie projektu dotyczącego przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19.

Poruszono także wątek powodziowy, w tydzień spadło tyle deszczu ile przez miesiąc zwykle spada każdego roku w październiku. Do powtórki powodzi z 2010 r. nie doszło, choćby dlatego, że włączono do systemu przeciwpowodziowego zbiornik retencyjny pod Raciborzem.

Na deser, jak zawsze, kącik kinomana, czyli kilka zdań o nowej roli popularnego i lubianego przez wielu aktora. Harrison Ford (m.in. Indiana Jones, Han Solo) i Ed Helms (dentysta w Kac Vegas) zagrają główne role w komedii zatytułowanej „The Miserable Adventures of Burt Squire Aboard the Horn High Yo” (Nieszczęsne przygody Burta Squire'a na pokładzie Horn High Yo). Scenariusz tego filmu został oparty na motywach prawdziwej historii.

Zobacz także

2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej 2020-11-20, godz. 15:29 Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych - Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany… » więcej 2020-11-19, godz. 15:27 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o… » więcej 2020-11-19, godz. 14:34 „Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu… - To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej… » więcej 2020-11-18, godz. 15:07 Magdalena Sacha o przeprowadzonym badaniu, które miało określić częstotliwość występowania zespołu kruchości… - Zespół kruchości to utrata rezerw, zarówno tych fizycznych i psychicznych. Z wiekiem tych rezerw mamy ich coraz mniej – mówiła Magdalena Sacha, gerontolog… » więcej 2020-11-18, godz. 15:04 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o sytuacji cudzoziemców na opolskim rynku pracy i konkursie, który ma docenić pracodawców… - Konkurs „Opolska firma przyjazna cudzoziemcom” organizujemy po raz pierwszy. Czas pandemii to czas, kiedy cudzoziemcy są najbardziej zagrożeni utratą… » więcej 2020-11-17, godz. 15:13 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (17.11) W kolejnej odsłonie cotygodniowego cyklu "Co tam Panie w polityce?" pakiet soczystych komentarzy i opinii na temat aktualnych wydarzeń politycznych z udziałem… » więcej 2020-11-17, godz. 14:35 Jarosław Wasik i Andrzej Czernik o programie pomocy dla artystów i jego negatywnym odbiorze przez społeczeństwo O kontrowersjach, jakie wzbudziła ogłoszona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego lista podmiotów działających w branży kulturalnej, które… » więcej 2020-11-16, godz. 14:34 Rajmund Miller o tym, że świętowanie niepodległości powinno być radosne i o mniejszej liczbie testów - Myślę, że Marsze Niepodległości powinny wyglądać zupełnie inaczej, ale to wieloletnie przyzwalanie przez rządzących na działania skrajnych nacjonalizmów… » więcej 2020-11-16, godz. 11:43 Marcin Ociepa o wnioskach po Marszu Niepodległości i mechanizmie powiązania budżetu unijnego z praworządnością - Musimy trzymać się zasad państwa demokratycznego, gdzie każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów. Marsz Niepodległości w swoim założeniu ma… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***