Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i…
2020-10-19, 15:09 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią

Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
- W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc powodem jego podziału, który jest największy w historii – powiedział w Loży Radiowej Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski.
Z naszym gościem rozmawialiśmy o sobotniej inauguracji ruchu „Wspólna Polska” Rafała Trzaskowskiego, o tym jak rząd walczy z epidemią i że „nie ma wrogów na prawicy”.

- Trudno było nie zauważyć podekscytowania z jakim wiązało się stworzenie nowego ruchu Rafała Trzaskowskiego i totalnej opozycji. Myślę, że ten sobotni event był pierwszym i ostatnim tego rodzaju, bo w mojej ocenie nie było tam energii i pasji – podkreślił Janusz Kowalski zapytany o „Wspólną Polskę” Trzaskowskiego.

- Jak na razie brakuje nam silnej opozycji, która zapewniłaby równowagę w państwie. Mamy opozycję, która skupiona jest tylko na sobie – ocenił wiceminister.

Pytaliśmy też o spadające poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, ale też o wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej. Pokazał to ostatni sondaż IBRIS dla Wirtualnej Polski. Jeszcze 4 października poparcie dla partii rządzącej wyniosło 41,6 %, teraz to 36,1%. Z kolei Koalicja Obywatelska odrobiła straty i notując wzrost 6%, obecnie ma poparcie w wysokości 28,2%.

- Na wynik tego sondażu może mieć wpływ obecna sytuacja pandemiczna, która uniemożliwiła nam sprawne funkcjonowanie i też wpłynęła na zatrzymanie prac nad reformami, które były w planach - stwierdził Janusz Kowalski.

Zobacz także

2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »