Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie 'Wspólna…
2020-10-19, 15:00 Autor: Joanna Matlak

Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad "Piątką dla zwierząt"

Danuta Jazłowiecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Danuta Jazłowiecka [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego ruch Rafała Trzaskowskiego ma być odpowiedzią na potrzeby tych ludzi – mówiła w Loży Radiowej Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej.
- Ta inicjatywa Rafała Trzaskowskiego i deklaracja, że jest to ruch bezpartyjny, jest bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza że z własnego doświadczenia widzę, że przynależność do konkretnej partii bardzo utrudnia relacje z innymi ugrupowaniami, np. proekologicznymi – stwierdziła senator Jazłowiecka.

- Uważam, że powinno powstawać jak najwięcej ruchów obywatelskich, te ruchy powinny się łączyć i wzajemnie wspierać. Dlatego nie uważam, że Rafał Trzaskowski i jego ruch zagraża ruchowi Szymona Hołowni – dodała.

- Myślę, że te ruchy chcą pokazać rządowi i politykom, że nie podoba im się rzeczywistość, którą stworzyli. Ci ludzie chcą stworzyć dla siebie państwo, w którym będą czuć się bezpiecznie i w ten sposób dają tego wyraz - mówiła Danuta Jazłowiecka.

W dalszej części rozmowy poruszyliśmy kwestie tzw. Piątki dla Zwierząt.

- "Piątka dla zwierząt" była bardzo źle przygotowana, wprowadziliśmy poprawki, ale nie sądzimy, aby sejm je przyjął. Najlepszym wyjściem byłoby odrzucenie całej ustawy i napisanie trzech nowych. Mnie osobiście najbardziej interesowała ta część ustawy, która tyczyła się zwierząt domowych, a właściwie tych bezdomnych - mówiła senator Jazłowiecka.

Zobacz także

2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »