Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska o nowej strategii rządu w walce…
2020-10-12, 12:28 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o nowej strategii rządu w walce z koronawirusem i ważności społecznej odpowiedzialności

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Tak całkiem po ludzku, zauważam, że ludzie jednak dbają o to, żeby się zasłaniać i utrzymywać dystans - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS, pytana o to czy społeczeństwo wzięło sobie do serca apele rządu o zakrywanie nosa i ust maseczkami.
- Widać, że przejęliśmy się liczbą zakażonych i policzyliśmy zbiorową odpowiedzialność za siebie i bliskich. Oczywiście zdarzają się incydenty, ale myślę, że społeczeństwo stara się dbać o siebie – mówiła poseł Porowska.

Odniosła się także do grup społecznych, które negują istnienie pandemii i wzywają do nienoszenia masek.

- To jest skrajna nieodpowiedzialność, ale też brak takiej współczesnej wiedzy już nawet nie epidemiologicznej, ale po prostu świadomości. Różne informacje są w sieci, często sprzeczne i to nie oznacza, że to są informacje prawdziwe i rzetelne – dodała.

Na wtorek premier Morawiecki zwołał telekonferencję z przedstawicielami opozycji zapraszając ją do wspólnego działania w walce z koronawirusem. Czy w ocenie poseł Porowskiej uda się przezwyciężyć politykę?

- Mam wielką nadzieję, że opozycja zachowa się odpowiedzialnie w obliczu tak poważnej sytuacji i nie będzie wykorzystywała jej do ubijania interesów politycznych – stwierdziła poseł PiS.

Zobacz także

2020-12-30, godz. 13:57 Tomasz Ognisty o zakazie sprzedaży gruntów państwowych i pomyśle na jego wydłużenie - Jestem zwolennikiem utrzymania tego zakazu. Jako Solidarność nawet proponujemy żeby okres zakazu sprzedaży ziem przedłużyć nie o kolejne 5 lat, ale o… » więcej 2020-12-29, godz. 14:51 "Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej (29.12.2020) Nie polityka, a... sport, choć również polityką podszyty! Od zamieszania związanego z występem polskich skoczków narciarskich w pierwszym konkursie 69… » więcej 2020-12-28, godz. 14:12 Barbara Pawlos o szczepieniach przeciw covid-19 w naszym województwie - W naszym województwie rozpoczęły się na dobre szczepienia przedstawicieli personelu medycznego i nie-medycznego placówek służby zdrowia - potwierdziła… » więcej 2020-12-28, godz. 14:01 Ryszard Galla o tym, że zaszczepi się przeciw covid-19 i dlaczego będzie namawiał wszystkich do tego samego - Zaszczepię się i będę namawiał wszystkich do tego samego - taką deklarację w dzisiejszym programie złożył poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla… » więcej 2020-12-23, godz. 15:02 "Prosto z sejmu"w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. Leszkiem Gęsiakiem O wyjątkowości tych świąt, o szukaniu otuchy w Bogu i wartościach - o tym Magdalena Ogórek rozmawiała dziś z ks. Leszkiem Gęsiakiem, nowym rzecznikiem… » więcej 2020-12-22, godz. 09:34 Debata "Wspólna sprawa" - nasi eksperci podsumowują rok 2020 w gospodarce i decyzję o kwarantannie narodowej Naszymi gośćmi byli dr Witold Potwora (ekonomista, WSZiA), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC) i Grzegorz Adamczyk (wiceprzewodniczący… » więcej 2020-12-23, godz. 14:15 Krzysztof Wysdak o budżecie powiatu opolskiego na 2021 rok - Jednym z większych projektów będzie przebudowa drogi powiatowej w Zimnicach Małych. Będzie też duże wyzwanie techniczne i dobrze, że znalazło się to… » więcej 2020-12-23, godz. 14:12 Dariusz Madera o nadziei jaką niesie szczepionka na koronawirusa i tym, że szpital tymczasowy w CWK jest gotowy do p… - Szczepionka pozwoli nam w jakiś sposób zabezpieczyć się przed koronawirusem. Pozwoli tak na prawdę wrócić do normalnej pracy szpitala, jaką powinien… » więcej 2020-12-22, godz. 14:40 "Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej (22.12.2020) Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura) oraz Piotr Moc (Radio Opole) rozmawiali dziś m.in. o liderach opozycji i tym kto ich wybiera, o procesie… » więcej 2020-12-22, godz. 14:29 Dr Jerzy Szteliga z OPZZ podsumowuje rok 2020 w gospodarce - Bardzo chciałbym, aby rok 2020 odszedł w zapomnienie. Co prawda zaczął się on bardzo pomyślnie ponieważ rząd zaakceptował nasz wniosek o podwyżkę… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »