Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-10-08, 14:30 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceministrem Januszem Kowalskim

Janusz Kowalski i Magdalena Ogórek
Janusz Kowalski i Magdalena Ogórek
W czwartkowej Loży Radiowej redaktor Magdalena Ogórek rozmawiała z Januszem Kowalskim, wiceministrem aktywów państwowych i posłem Solidarnej Polski. W rozmowie dominowała tematyka koronawirusa, bo dziś w Polsce potwierdzono rekordową liczbę zakażeń: 4 280 przypadki. W ciągu doby na Covid-19 zmarło w kraju 87 osób.
- Słyszymy się w okolicznościach mocno ostrzegawczych, 4280 nowych zakażeń w Polsce, mamy kryzys pandemiczny, czy rząd jest gotowy? – pytała redaktor Ogórek.

- Rząd jest gotowy na organizacyjne aspekty dotyczące kolejnej fali koronawirusa. W ministerstwie właściwie wciąż jesteśmy na łączach i realizujemy takie procesy aby np. dostawy energii elektrycznej czy ciepła nigdy nie były przerwane w sytuacji zagrożenia. Jednak jest tak, że żadne procedury nie zastąpią zdrowego rozsądku i tego by Polacy słuchali zaleceń – odpowiedział wiceminister Kowalski.

- Trochę zbagatelizowaliśmy sytuację jako społeczeństwo, ja widzę w galeriach handlowych czy u fryzjera ludzi bez maseczek, tak niefrasobliwych jak poseł Braun, który wczoraj dał popis w sejmie. To jest brak empatii w stosunku do ludzi, bo jeśli on nie nosi maseczki, a jest bezobjawowy, to może zarazić np. pracowników kancelarii sejmu – mówiła redaktor Ogórek.

- Chyba nie ma już Polaka, który by nie znał jakiejś osoby zakażonej koronawirusem. Ja sam mam doświadczenia zarażeń u innych osób, które w różnym stopniu przeżyły tę chorobę, niektórzy lżej, a niektórzy ciężko. Więc zwracajmy ludziom uwagę, ja też to robię - mówił wiceminister Kowalski.

Redaktor Ogórek pytała ministra Kowalskiego czy jesteśmy gotowi na spowolnienie, ale też o kwestię zmian w budżecie państwa, zrekonstruowany rząd i o tzw. wojnę cywilizacyjną.

Zobacz także

2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej 2020-11-20, godz. 15:29 Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych - Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany… » więcej 2020-11-19, godz. 15:27 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o… » więcej 2020-11-19, godz. 14:34 „Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu… - To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej… » więcej 2020-11-18, godz. 15:07 Magdalena Sacha o przeprowadzonym badaniu, które miało określić częstotliwość występowania zespołu kruchości… - Zespół kruchości to utrata rezerw, zarówno tych fizycznych i psychicznych. Z wiekiem tych rezerw mamy ich coraz mniej – mówiła Magdalena Sacha, gerontolog… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »