Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach…
2020-10-07, 15:27 Autor: Joanna Matlak

Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach, ale i Dniu Edukacji Narodowej

Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach, ale i Dniu Edukacji Narodowej
Codziennie dochodzą nowe statystyki jeżeli chodzi o zachorowania. Wciąż mamy podobną liczbę placówek, które pracują hybrydowo, czyli około 19, ale do piątku 15 z nich ma wrócić do normalnego nauczania - powiedział w Loży Radiowej Robet Socha, rzecznik Opolskiego Kuratora Oświaty.
- Jeżeli chodzi o dane statystyczne, to do dnia dzisiejszego mamy 46 placówek, w których wystąpiły zachorowania i obowiązywało nauczanie hybrydowe. Mówimy o całym regionie. Zazwyczaj mamy pojedyncze jednostki osobowe, które zachorowały, więc to nie jest dużo - mówił rzecznik kuratora oświaty.

- Te 46 placówek, to nie są szkoły które zostały zamknięte, tam jedynie pojawiły się pojedyncze przypadki zachorowań w związku z czym kwarantannie zostały poddane pojedyncze klasy, a nie całe szkoły - stwierdził Robert Socha. Te statystyki, które są nam przedstawiane pokazują, ze więcej choruje uczniów. Znacznie statystykę podnoszę Głubczyce, gdzie zachorowali wszyscy nauczyciele.
- dodał.

Jak stwierdził nasz gość, w Głubczycach większość kadry nauczycielskiej była zakażona, stąd decyzja o zamknięciu tej placówki. - W momencie, gdy poszczególni nauczyciele zdrowieli to te klasy wracały do funkcjonowania. Myślę, że w przypadku osób starszych (nauczycieli) łatwiej jest ustalić, że jest się zakażonym - mają oni większą świadomość w przeciwieństwie do uczniów, którzy mogą nie skojarzyć objawów.

Zobacz także

2020-12-15, godz. 14:59 "Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej (15.12) W dzisiejszym programie "Co tam Panie w polityce?" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura) oraz Piotr Moc (Radio Opole) rozmawiali m.in. o tym, że:… » więcej 2020-12-15, godz. 14:22 Jacek Boczar o zakupie bożonarodzeniowego drzewka - Nie trzeba iść do lasu, by wejść w posiadanie choinki. Drzewka sprzedają dziś zarówno nadleśnictwa, jak i prywatne plantacje, których na Opolszczyźnie… » więcej 2020-12-15, godz. 13:57 Dr Błażej Choroś o wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA Wynik głosowania elektorów nie zaskoczył mnie, natomiast zaskoczyła intensywność z jaką w tym ostatnim czasie Trump i jego otoczenie przekonywali, że jednak… » więcej 2020-12-14, godz. 14:54 Violetta Porowska o protestach antyrządowych w 39 rocznicę stanu wojennego i Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych - Każdy zamach na prywatność osoby publicznej to jest coś niedopuszczalnego – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii… » więcej 2020-12-14, godz. 13:59 Ryszard Wilczyński o szczycie unijnym w Brukseli i 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - Nasz rząd jest wyjątkowo niespójny a poza tym, rząd, który tak poprowadził negocjacje obniżył swoją pozycję w UE na przyszłość - powiedział w Loży… » więcej 2020-12-11, godz. 15:19 Młodzieżowa Loża Radiowa o strajkach klimatycznych i ustalenia na szczycie w Brukseli ws. klimatu Unijni przywódcy zdecydowali o zwiększeniu celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla z aktualnych 40 do 55 procent w najbliższej dekadzie. O tym ale i o strajkach… » więcej 2020-12-11, godz. 12:19 Jakub Roszuk o sprzedaży karpia nie tylko na święta i sytuacji w branży rybnej - Sytuacja w branży jest dynamiczna, mamy duże ograniczenia w sprzedaży – powiedział w Loży Radiowej Jakub Roszyk, prezes Lokalnej Grupy Rybackiej „O… » więcej 2020-12-10, godz. 12:42 "Wspólna sprawa" czyli radiowa debata z naszymi ekspertami m.in. o bezrobociu w regionie Zaproszenie do naszje debaty przyjęli: dr Witold Potwora (ekonomista z WSZiA), Grzegorz Kuliś z BCC, dr Jerzy Szteliga z OPZZ oraz Piotr Pancześnik z Kongregacji… » więcej 2020-12-10, godz. 12:21 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Anną Zalewską Kolejnym gościem Magdaleny Ogórek była poseł do Parlamentu Europejskiego i była minister edukacji Anna Zalewska. Tematami rozmów był unijny szczyt, a także… » więcej 2020-12-09, godz. 14:12 Sylwester Lewicki o "Partnerstwie samorządów Ziemi Oleskiej" i budżecie Olesna na 2021 rok » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »