Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach…
2020-10-07, 15:27 Autor: Joanna Matlak

Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach, ale i Dniu Edukacji Narodowej

Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach, ale i Dniu Edukacji Narodowej
Codziennie dochodzą nowe statystyki jeżeli chodzi o zachorowania. Wciąż mamy podobną liczbę placówek, które pracują hybrydowo, czyli około 19, ale do piątku 15 z nich ma wrócić do normalnego nauczania - powiedział w Loży Radiowej Robet Socha, rzecznik Opolskiego Kuratora Oświaty.
- Jeżeli chodzi o dane statystyczne, to do dnia dzisiejszego mamy 46 placówek, w których wystąpiły zachorowania i obowiązywało nauczanie hybrydowe. Mówimy o całym regionie. Zazwyczaj mamy pojedyncze jednostki osobowe, które zachorowały, więc to nie jest dużo - mówił rzecznik kuratora oświaty.

- Te 46 placówek, to nie są szkoły które zostały zamknięte, tam jedynie pojawiły się pojedyncze przypadki zachorowań w związku z czym kwarantannie zostały poddane pojedyncze klasy, a nie całe szkoły - stwierdził Robert Socha. Te statystyki, które są nam przedstawiane pokazują, ze więcej choruje uczniów. Znacznie statystykę podnoszę Głubczyce, gdzie zachorowali wszyscy nauczyciele.
- dodał.

Jak stwierdził nasz gość, w Głubczycach większość kadry nauczycielskiej była zakażona, stąd decyzja o zamknięciu tej placówki. - W momencie, gdy poszczególni nauczyciele zdrowieli to te klasy wracały do funkcjonowania. Myślę, że w przypadku osób starszych (nauczycieli) łatwiej jest ustalić, że jest się zakażonym - mają oni większą świadomość w przeciwieństwie do uczniów, którzy mogą nie skojarzyć objawów.

Zobacz także

2020-11-10, godz. 14:27 Tomasz Kostuś o gasnących protestach ws. aborcji, przełożonych pracach sejmu i wyborach w USA - Prawdziwym powodem przerwania pracy sejmu jest brak poparcia w środowisku zjednoczonej prawicy – stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji… » więcej 2020-11-09, godz. 15:25 Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się… - Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2020-11-09, godz. 14:59 Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu - Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala… » więcej 2020-11-06, godz. 14:02 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół aborcji i nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem Zaproszenie do naszej debaty przyjęli Fabian Pszon (Solidarn a Polska), Piotr Paszkiewicz (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Jan Zimoch (Młoda Prawica)… » więcej 2020-11-06, godz. 13:11 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka o pracy lekarzy w czasach pandemii - Od marca do października odeszło z pracy z powodu pandemii i innych obciążeń około 50 lekarzy w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Jolanta… » więcej 2020-11-06, godz. 12:43 Prof. Piotr Stec o tym jak prawo reguluje strajki na uczelniach wyższych - Uczelnie to jedno z miejsc gdzie można wyrażać swoje poglądy. W prawie uczelni jest zapisana możliwość organizacji manifestacji i strajków studenckich… » więcej 2020-11-05, godz. 14:16 "Wspólna sprawa" - debata naszych ekspertów o nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem i widmie lockdownu Zaproszenie do naszej debaty przyjęli dr Artur Żurakowski (ekonomista), Grzegorz Kuliś (BCC), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa) oraz Grzegorz… » więcej 2020-11-05, godz. 11:27 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wicemarszałek sejmu Małgorzatą Gosiewską - Od początku było widać, że ten ruch jest silnie inspirowany politycznie - powiedziała w Loży Radiowej Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu, komentując… » więcej 2020-11-04, godz. 13:57 Dr Tomasz Greniuch o akcji "Zamordowani-Niepochowani" - Poszukujemy ponad 100 tysięcy ludzi, którzy się nie odnaleźli, ludzi którzy zostali zgładzeni. My, Polacy, powinniśmy odnaleźć te szczątki i godnie… » więcej 2020-11-04, godz. 13:49 Dr Marek Kawa o zaciętej walce Trumpa i Biden'a o fotel prezydencki - Obaj kandydaci idą łeb w łeb w cząstkowych wynikach wyborów. Ameryka dawno nie widziała tak zaciętej i wyrównanej walki o fotel prezydenta - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***