Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach…
2020-10-07, 15:27 Autor: Joanna Matlak

Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach, ale i Dniu Edukacji Narodowej

Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach, ale i Dniu Edukacji Narodowej
Codziennie dochodzą nowe statystyki jeżeli chodzi o zachorowania. Wciąż mamy podobną liczbę placówek, które pracują hybrydowo, czyli około 19, ale do piątku 15 z nich ma wrócić do normalnego nauczania - powiedział w Loży Radiowej Robet Socha, rzecznik Opolskiego Kuratora Oświaty.
- Jeżeli chodzi o dane statystyczne, to do dnia dzisiejszego mamy 46 placówek, w których wystąpiły zachorowania i obowiązywało nauczanie hybrydowe. Mówimy o całym regionie. Zazwyczaj mamy pojedyncze jednostki osobowe, które zachorowały, więc to nie jest dużo - mówił rzecznik kuratora oświaty.

- Te 46 placówek, to nie są szkoły które zostały zamknięte, tam jedynie pojawiły się pojedyncze przypadki zachorowań w związku z czym kwarantannie zostały poddane pojedyncze klasy, a nie całe szkoły - stwierdził Robert Socha. Te statystyki, które są nam przedstawiane pokazują, ze więcej choruje uczniów. Znacznie statystykę podnoszę Głubczyce, gdzie zachorowali wszyscy nauczyciele.
- dodał.

Jak stwierdził nasz gość, w Głubczycach większość kadry nauczycielskiej była zakażona, stąd decyzja o zamknięciu tej placówki. - W momencie, gdy poszczególni nauczyciele zdrowieli to te klasy wracały do funkcjonowania. Myślę, że w przypadku osób starszych (nauczycieli) łatwiej jest ustalić, że jest się zakażonym - mają oni większą świadomość w przeciwieństwie do uczniów, którzy mogą nie skojarzyć objawów.

Zobacz także

2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »