Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Agata Lika o tworzącym się na Opolszczyźnie ruchu…
2020-10-06, 13:41 Autor: Joanna Matlak

Agata Lika o tworzącym się na Opolszczyźnie ruchu Szymona Hołowni i stowarzyszeniu Polska 2050

Agata Lika tworzącym się na Opolszczyźnie Ruchu Hołowni
- Polska 2050 to nasza oficjalna nazwa, a Szymon Hołownia jest jednym z naszych liderów. Osób aktywnie działających jest na Opolszczyźnie 150 i ta liczba rośnie. Część osób, to te które dołączyły na etapie kampanii wyborczej ale nasza liczba rośnie, bo im więcej się dzieje ,tym więcej ludzi chce do nas dołączyć - mówiła w Loży Radiowej Agata Lika, jedna z liderek Stowarzyszenia Polska 2050 i Ruchu Hołowni w regionie.
- Obecnie kiedy opadł już kurz powyborczy skupiamy się bardziej na działaniach społecznych i coraz bardziej wychodzimy do ludzi. Chcemy wykorzystać wynik, który zdobył Szymon Hołownia, bo był to wynik bardzo dobry to ponad 2 miliony głosów - mówiła Agata Lika.

Najbardziej prężnie działa struktura w powiecie nyskim, a aktualnie Agata Lika i Dariusz Zięba to liderzy struktur Hołowni w naszym regionie. Środowiska zrzeszone wokół Szymona Hołowni to w tej chwili trzy warstwy: polityczna, społeczna i ekspercka.

- Wolontariuszy mamy w zasadzie wszędzie, w niektórych powiatach więcej, w innych mniej. Nie we wszystkich mamy jeszcze liderów, ale myślę, że to kwestia czasu - mówiła Lika.

- Część ludzi była z nami od początku, a część dołącza do nas. To co sprawia, ze chcemy przyłączyć się do ruch Polska2050 to zniechęcenie obecną polityką i tym, jak Polska wygląda obecnie - dodała.

Co się dzieje w warstwie politycznej i partyjnej? Przypomnijmy, że diedawno posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek zdecydowała się przejść do Ruchu Hołowni, ale słyszy się w mediach, że to nie koniec. - Myślę, że partia, którą stworzymy będzie odzwierciedleniem tego co dzieje się obecnie w ruchu. Polska 2050 to ruch stricte społeczny. Wejście do samorządu pewnie będzie leżało bardziej w gestii politycznej - mówiła Agata Lika.

Zobacz także

2020-11-13, godz. 12:45 Roman Kolek o współpracy z Nadrenią - Palatynatem w zakresie walki z koronawirusem - Jest otwartość i gotowość do współpracy, Nadrenia dzieliła się z nami swoimi doświadczeniami od pierwszej fali aż do dziś, chodzi np. o przygotowanie… » więcej 2020-11-12, godz. 14:48 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o tym kiedy wrócimy do pełnej aktywności gospodarczej i o abolicji… Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), dr Jerzy Szteliga (OPZZ) oraz dr Witold Potwora (ekonomista). » więcej 2020-11-12, godz. 14:04 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Jarosławem Sellinem, wiceministrem kultury Gościem cyklu "Prosto z sejmu" był dziś Jarosław Sellin, wiceminister kultury, z którym Magdalena Ogórek rozmawiała m.in. o koncercie grupy SBB, który… » więcej 2020-11-12, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Kolejnym gościem Magdaleny Ogórek był Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej, a wśród tematów pojawił się Marsz Niepodległości, strajk kobiet… » więcej 2020-11-10, godz. 14:32 "Co tam Panie w polityce" - Piotr Gociek i Piotr Moc o nadziei jaką daje szczepionka na koronawirusa, zmienionej formie… Informacja o szczepionce na korowirusa, która ma mieć 90% skuteczności, obiegła wczoraj nie tylko polskie media, ale i zagraniczne, a finalnie zelektryzowała… » więcej 2020-11-10, godz. 14:27 Tomasz Kostuś o gasnących protestach ws. aborcji, przełożonych pracach sejmu i wyborach w USA - Prawdziwym powodem przerwania pracy sejmu jest brak poparcia w środowisku zjednoczonej prawicy – stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji… » więcej 2020-11-09, godz. 15:25 Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się… - Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2020-11-09, godz. 14:59 Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu - Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala… » więcej 2020-11-06, godz. 14:02 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół aborcji i nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem Zaproszenie do naszej debaty przyjęli Fabian Pszon (Solidarn a Polska), Piotr Paszkiewicz (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Jan Zimoch (Młoda Prawica)… » więcej 2020-11-06, godz. 13:11 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka o pracy lekarzy w czasach pandemii - Od marca do października odeszło z pracy z powodu pandemii i innych obciążeń około 50 lekarzy w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Jolanta… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »