Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Krzysztof Śmiszek i Joanna Scheuring-Wielgus o spotkaniach…
2020-10-02, 10:31 Autor: Joanna Matlak

Krzysztof Śmiszek i Joanna Scheuring-Wielgus o spotkaniach z Lewicą na Opolszczyźnie i wizji Polski

Krzysztof Śmiszek i Joanna Scheuring-Wielgus [fot. Maciej Marciński]
Krzysztof Śmiszek i Joanna Scheuring-Wielgus [fot. Maciej Marciński]
- Na to spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób i to pokazało, że opolanie potrzebują rozmowy o tym jakiej chcą polski i jak ta wizja powinna wyglądać – powiedział w Loży Radiowej dr Krzysztof śmieszek, poseł Lewicy, w który wraz z Joanna Scheuring-Wielgus przyjechał na Opolszczyznę.
Krzysztof Śmiszek "Loża Radiowa" (02.10.2020)
Joanna Scheuring-Wielgus "Loża Radiowa" (02.10.2020)
- Mówiliśmy o podstawowych wartościach socjaldemokratycznych i wiemy, że opolanie chcą polski otwartej, tolerancyjnej, takiej która jest mocno osadzona w strukturach europejskich i to co wybrzmiało to to, że opolanie chcą być dumni z polskości, ale tej ksenofobicznej jaką prezentuje PiS, tylko takiej, której nie chcemy się wstydzić – mówił poseł Lewicy.

Naszego gościa poprosiliśmy o skomentowanie wyniku Roberta Biedronia w wyborach prezydenckich, który również na Opolszczyźnie był bardzo słaby i nie przekroczył 2%.
- Raz się wygrywa, raz się przegrywa. Dla nas to też lekcja i te rozmowy są spowodowane tym wynikiem. Lewica na pewno nie odpuści spotkań z mieszkańcami mniejszych miejscowości – dodał dr Śmiszek.

Poseł Joanna Scheuring Wielgus natomiast mówiła w Loży Radiowej m.in. o kwestiach związanych ze służbą zdrowia i walce z koronawirusem.

- W moim województwie kujawsko-pomorskim ostatnio przez dwa dni jeden z Panów jeździł od szpitala do szpitala, bo nie było miejsca w Toruniu, drugi Pan zmarł bo nie udało się go podłączyć do respiratora. I ja chce o tym rozmawiać, bo nie tylko na prawicy są eksperci. Na lewicy, w PSL-u też są i my chcemy wymieniać się doświadczeniami. Dla Polaków to teraz najważniejsze, żeby przygotować się na jesień i grypę – mówiła Scheuring-Wielgus.

Zobacz także

2020-11-10, godz. 14:27 Tomasz Kostuś o gasnących protestach ws. aborcji, przełożonych pracach sejmu i wyborach w USA - Prawdziwym powodem przerwania pracy sejmu jest brak poparcia w środowisku zjednoczonej prawicy – stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji… » więcej 2020-11-09, godz. 15:25 Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się… - Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2020-11-09, godz. 14:59 Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu - Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala… » więcej 2020-11-06, godz. 14:02 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół aborcji i nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem Zaproszenie do naszej debaty przyjęli Fabian Pszon (Solidarn a Polska), Piotr Paszkiewicz (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Jan Zimoch (Młoda Prawica)… » więcej 2020-11-06, godz. 13:11 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka o pracy lekarzy w czasach pandemii - Od marca do października odeszło z pracy z powodu pandemii i innych obciążeń około 50 lekarzy w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Jolanta… » więcej 2020-11-06, godz. 12:43 Prof. Piotr Stec o tym jak prawo reguluje strajki na uczelniach wyższych - Uczelnie to jedno z miejsc gdzie można wyrażać swoje poglądy. W prawie uczelni jest zapisana możliwość organizacji manifestacji i strajków studenckich… » więcej 2020-11-05, godz. 14:16 "Wspólna sprawa" - debata naszych ekspertów o nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem i widmie lockdownu Zaproszenie do naszej debaty przyjęli dr Artur Żurakowski (ekonomista), Grzegorz Kuliś (BCC), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa) oraz Grzegorz… » więcej 2020-11-05, godz. 11:27 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wicemarszałek sejmu Małgorzatą Gosiewską - Od początku było widać, że ten ruch jest silnie inspirowany politycznie - powiedziała w Loży Radiowej Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu, komentując… » więcej 2020-11-04, godz. 13:57 Dr Tomasz Greniuch o akcji "Zamordowani-Niepochowani" - Poszukujemy ponad 100 tysięcy ludzi, którzy się nie odnaleźli, ludzi którzy zostali zgładzeni. My, Polacy, powinniśmy odnaleźć te szczątki i godnie… » więcej 2020-11-04, godz. 13:49 Dr Marek Kawa o zaciętej walce Trumpa i Biden'a o fotel prezydencki - Obaj kandydaci idą łeb w łeb w cząstkowych wynikach wyborów. Ameryka dawno nie widziała tak zaciętej i wyrównanej walki o fotel prezydenta - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***