Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-10-01, 12:50 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Violettą Porowską o porozumieniu prawicy i nowym rządzie

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie
- Ostatnio obserwowaliśmy turbulencje w obozie władzy, które zakończyły się porozumieniem. Jaki najważniejszy wektor realizować będzie rząd w najbliższych miesiącach, zostały 3 lata do wyborów, jest kilka spraw do zrealizowania, które będą najważniejsze? – pytała Magdalena Ogórek.

- Komunikat z tych turbulencji jest taki, że prawice umie się porozumieć. Te inne punkty widzenia to rzecz naturalna, przecież po naszej zachodniej stronie kanclerz Merkel zmieniała koalicjantów i to się po prostu zdarza – odpowiedziała poseł Violetta Porowska.

- To co się wydarzyło w tej chwili na polskiej prawicy pokazuje, że mimo różnych optyk na niektóre sprawy, łączą nas konserwatywne wartości i praca dla Polski. Potrafiliśmy te kontrowersje przeanalizować. Trzy lata do wyboró1) będą dobrze wykorzystane, będziemy umacniać naszą wspólnotę i poprawiać los każdego obywatela – powiedziała poseł PiS.

Zobacz także

2020-11-10, godz. 14:32 "Co tam Panie w polityce" - Piotr Gociek i Piotr Moc o nadziei jaką daje szczepionka na koronawirusa, zmienionej formie… Informacja o szczepionce na korowirusa, która ma mieć 90% skuteczności, obiegła wczoraj nie tylko polskie media, ale i zagraniczne, a finalnie zelektryzowała… » więcej 2020-11-10, godz. 14:27 Tomasz Kostuś o gasnących protestach ws. aborcji, przełożonych pracach sejmu i wyborach w USA - Prawdziwym powodem przerwania pracy sejmu jest brak poparcia w środowisku zjednoczonej prawicy – stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji… » więcej 2020-11-09, godz. 15:25 Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się… - Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2020-11-09, godz. 14:59 Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu - Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala… » więcej 2020-11-06, godz. 14:02 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół aborcji i nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem Zaproszenie do naszej debaty przyjęli Fabian Pszon (Solidarn a Polska), Piotr Paszkiewicz (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Jan Zimoch (Młoda Prawica)… » więcej 2020-11-06, godz. 13:11 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka o pracy lekarzy w czasach pandemii - Od marca do października odeszło z pracy z powodu pandemii i innych obciążeń około 50 lekarzy w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Jolanta… » więcej 2020-11-06, godz. 12:43 Prof. Piotr Stec o tym jak prawo reguluje strajki na uczelniach wyższych - Uczelnie to jedno z miejsc gdzie można wyrażać swoje poglądy. W prawie uczelni jest zapisana możliwość organizacji manifestacji i strajków studenckich… » więcej 2020-11-05, godz. 14:16 "Wspólna sprawa" - debata naszych ekspertów o nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem i widmie lockdownu Zaproszenie do naszej debaty przyjęli dr Artur Żurakowski (ekonomista), Grzegorz Kuliś (BCC), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa) oraz Grzegorz… » więcej 2020-11-05, godz. 11:27 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wicemarszałek sejmu Małgorzatą Gosiewską - Od początku było widać, że ten ruch jest silnie inspirowany politycznie - powiedziała w Loży Radiowej Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu, komentując… » więcej 2020-11-04, godz. 13:57 Dr Tomasz Greniuch o akcji "Zamordowani-Niepochowani" - Poszukujemy ponad 100 tysięcy ludzi, którzy się nie odnaleźli, ludzi którzy zostali zgładzeni. My, Polacy, powinniśmy odnaleźć te szczątki i godnie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »