Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach…
2020-09-30, 14:28 Autor: Witold Żurawicki

Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach o ich pasji

Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach o ich pasji
- Ja przygodę z zawodowym łowiectwem kontynuuję już 14 lat - zastrzegł łowczy okręgowy Bartłomiej Kolanoś – swoją funkcję pełni od dwóch i pół tygodnia.
W zawodzie myśliwego w kraju pracuje około 300 osób. Reszta to pasjonaci. W naszym okręgu jest około 3,5 tysiąca myśliwych, w tym 105 kobiet.

- Trzeba minimum roczny staż łowiecki – nasz gość powiedział i jednym z warunków niezbędnych do zostania myśliwym. Trzeba wdrożyć się we wszystkie arkana gospodarki łowieckiej.

- W łowisku i lesie jesteśmy tylko gośćmi – podkreślił Bartłomiej Kolanoś. – Las był przed nami. Miejmy nadzieję, że będzie także po nas, trzeba go zostawić w dobrej kondycji.

Po stażu jest jeszcze kilkutygodniowy lub nawet kilkumiesięczny kurs. Stażyści poznają teorię we wszystkich zagadnieniach oraz praktykę – w tym praktykę polowań. Po zdaniu egzaminu składamy podania o zezwolenie na broń. Przechodzimy badania lekarskie, w tym psychologiczne. Sprawdzana jest także kwestia naszej ewentualnej karalności, która eliminuje z tego wyścigu.

- Każdy myśliwy musi przechowywać broń w specjalny sposób – podkreślił Bartłomiej Kolanoś.

Niezbędna jest do tego szafa pancerna z odpowiednimi certyfikowanymi zabezpieczeniami.

Zobacz także

2020-11-13, godz. 12:45 Roman Kolek o współpracy z Nadrenią - Palatynatem w zakresie walki z koronawirusem - Jest otwartość i gotowość do współpracy, Nadrenia dzieliła się z nami swoimi doświadczeniami od pierwszej fali aż do dziś, chodzi np. o przygotowanie… » więcej 2020-11-12, godz. 14:48 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o tym kiedy wrócimy do pełnej aktywności gospodarczej i o abolicji… Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), dr Jerzy Szteliga (OPZZ) oraz dr Witold Potwora (ekonomista). » więcej 2020-11-12, godz. 14:04 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Jarosławem Sellinem, wiceministrem kultury Gościem cyklu "Prosto z sejmu" był dziś Jarosław Sellin, wiceminister kultury, z którym Magdalena Ogórek rozmawiała m.in. o koncercie grupy SBB, który… » więcej 2020-11-12, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Kolejnym gościem Magdaleny Ogórek był Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej, a wśród tematów pojawił się Marsz Niepodległości, strajk kobiet… » więcej 2020-11-10, godz. 14:32 "Co tam Panie w polityce" - Piotr Gociek i Piotr Moc o nadziei jaką daje szczepionka na koronawirusa, zmienionej formie… Informacja o szczepionce na korowirusa, która ma mieć 90% skuteczności, obiegła wczoraj nie tylko polskie media, ale i zagraniczne, a finalnie zelektryzowała… » więcej 2020-11-10, godz. 14:27 Tomasz Kostuś o gasnących protestach ws. aborcji, przełożonych pracach sejmu i wyborach w USA - Prawdziwym powodem przerwania pracy sejmu jest brak poparcia w środowisku zjednoczonej prawicy – stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji… » więcej 2020-11-09, godz. 15:25 Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się… - Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2020-11-09, godz. 14:59 Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu - Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala… » więcej 2020-11-06, godz. 14:02 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół aborcji i nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem Zaproszenie do naszej debaty przyjęli Fabian Pszon (Solidarn a Polska), Piotr Paszkiewicz (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Jan Zimoch (Młoda Prawica)… » więcej 2020-11-06, godz. 13:11 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka o pracy lekarzy w czasach pandemii - Od marca do października odeszło z pracy z powodu pandemii i innych obciążeń około 50 lekarzy w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Jolanta… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »