Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przy…
2020-09-25, 14:53 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością

Dr Jolanta Maj w "Loży Radiowej"
- Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej.
Z badań dokonanych przez Wojewódzki Urząd Pracy wynika, że przed pandemią w tej formie pracowało 4 – 5 procent pracowników, zaś w szczycie pandemii – 45 procent. W Krakowie ten odsetek był jeszcze wyższy, bo doszedł do ponad 80 procent.

- My pracowaliśmy nie tylko w domu, ale też w zupełnie innych warunkach – podkreślił nasz gość.

Pracowaliśmy bowiem pod wpływem stresu, wielkiej niepewności, bo nikt z nas nie wiedział co to jest ten koronawirus i byliśmy pełni obaw, jak skończy się pandemia.

- Osoby, które miały już wcześniejsze doświadczenia w pracy zdalnej miały po prostu łatwiej, bo szybciej się mogły przestawić – dodała dr Jolanta Maj.

Obecność członków rodziny, dodatkowe obowiązki wobec dzieci – to okoliczności pracy zdalnej, które także jej nie sprzyjały. Na dodatek wielu pracowników skarżyło się na utrudnienia techniczne: brak szybkiego internetu, kilku komputerów w domu (dzieci musiały się przecież także zdalnie uczyć).

Jednak nie ma co ukrywać, że praca zdalna to przyszłość Nie tylko dlatego, że wykazała, iż w wielu branżach chodzenie do biura po prostu niewiele daje, wręcz jest mniej efektywne. Poza tym nie unikniemy postępu technologicznego.

Zobacz także

2020-10-22, godz. 10:26 Magdalena Ogórek rozmawia z prof. Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała z profesorem Czarnkiem m.in. o zmianach programowych, innym rozłożeniu akcentów w polskiej edukacji… » więcej 2020-10-21, godz. 11:54 Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży - Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum… » więcej 2020-10-21, godz. 11:52 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg… W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości… » więcej 2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej 2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej 2020-10-15, godz. 15:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o pomyśle powrotu handlu w niedzielę i tarczy 5.0 dla turystyki Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), dr Witold Potwora (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 12:25 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowc… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***