Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-09-24, 12:01 Autor: Paula Hołubowicz

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej Prawicy, możliwym wejściu do rządu Jarosława Kaczyńskiego i rozmowach w Brukseli o migracji

Magdalena Ogórek i Beata Kempa "Prosto z Sejmu" (24.09.2020)
Magdalena Ogórek i Beata Kempa "Prosto z Sejmu" (24.09.2020)
- Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek swojego gościa. - Ja jestem człowiekiem nadziei, ale też mówiąc w duchu odpowiedzialności za sprawy państwa, nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. Myślę, że już niebawem będzie można wrócić do bieżącej pracy, bo sprawy państwa tego absolutnie wymagają – odpowiedziała europoseł PiS Beata Kempa.
-Czyli ostrożnie możemy powiedzieć, że największy konflikt Zjednoczonej Prawicy został zażegnany? – pytała redaktor Ogórek.

- Myślę, że wiele rzeczy zostało wyjaśnione, ważne żeby osoby, które nie biorą udziału w rozmowach, a komentują je, aby tonowały komentarze. Wszyscy powinniśmy być odpowiedzialni za sprawy Polski, a wszystkie inne powinniśmy pozostawić za drzwiami prywatnych pomieszczeń – stwierdziła europoseł Kempa.

- W mediach pojawia się informacja, że Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu i że ma nadzorować Ministerstwo Sprawiedliwości = dodała Magdalena Ogórek.

- Jeśli to się stanie, bo trzeba poczekać na oficjalny komunikat, to przyjęłabym to z absolutną radością, dlatego, że ja byłam w rządzie kiedy premierem był Jarosław Kaczyński w latach 2006-2007 i pamiętam jego decyzyjność, dyspozycyjność i umiejętność rządzenia państwem. Prezes Kaczyński pojmuje państwo jako system naczyń połączonych i on nie musi się tego państwa uczyć – stwierdziła europoseł.

Magdalena Ogórek i Beata Kempa rozmawiały także o kwestii migracji podnoszonej w Unii Europejskiej.

Zobacz także

2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej 2020-10-22, godz. 14:44 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - Wspólna sprawa" - debata o projekcie tzw. mobbingu płacowego i pomocy dla branż… Zaproszenie Radia Opole przyjęli Grzegorz Adamczyk z Solidarności, Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i dr Witold… » więcej 2020-10-22, godz. 10:26 Magdalena Ogórek rozmawia z prof. Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała z profesorem Czarnkiem m.in. o zmianach programowych, innym rozłożeniu akcentów w polskiej edukacji… » więcej 2020-10-21, godz. 11:54 Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży - Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum… » więcej 2020-10-21, godz. 11:52 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg… W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości… » więcej 2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej 2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***