Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-09-24, 12:01 Autor: Paula Hołubowicz

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej Prawicy, możliwym wejściu do rządu Jarosława Kaczyńskiego i rozmowach w Brukseli o migracji

Magdalena Ogórek i Beata Kempa "Prosto z Sejmu" (24.09.2020)
Magdalena Ogórek i Beata Kempa "Prosto z Sejmu" (24.09.2020)
- Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek swojego gościa. - Ja jestem człowiekiem nadziei, ale też mówiąc w duchu odpowiedzialności za sprawy państwa, nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. Myślę, że już niebawem będzie można wrócić do bieżącej pracy, bo sprawy państwa tego absolutnie wymagają – odpowiedziała europoseł PiS Beata Kempa.
-Czyli ostrożnie możemy powiedzieć, że największy konflikt Zjednoczonej Prawicy został zażegnany? – pytała redaktor Ogórek.

- Myślę, że wiele rzeczy zostało wyjaśnione, ważne żeby osoby, które nie biorą udziału w rozmowach, a komentują je, aby tonowały komentarze. Wszyscy powinniśmy być odpowiedzialni za sprawy Polski, a wszystkie inne powinniśmy pozostawić za drzwiami prywatnych pomieszczeń – stwierdziła europoseł Kempa.

- W mediach pojawia się informacja, że Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu i że ma nadzorować Ministerstwo Sprawiedliwości = dodała Magdalena Ogórek.

- Jeśli to się stanie, bo trzeba poczekać na oficjalny komunikat, to przyjęłabym to z absolutną radością, dlatego, że ja byłam w rządzie kiedy premierem był Jarosław Kaczyński w latach 2006-2007 i pamiętam jego decyzyjność, dyspozycyjność i umiejętność rządzenia państwem. Prezes Kaczyński pojmuje państwo jako system naczyń połączonych i on nie musi się tego państwa uczyć – stwierdziła europoseł.

Magdalena Ogórek i Beata Kempa rozmawiały także o kwestii migracji podnoszonej w Unii Europejskiej.

Zobacz także

2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej 2020-10-15, godz. 15:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o pomyśle powrotu handlu w niedzielę i tarczy 5.0 dla turystyki Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), dr Witold Potwora (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 12:25 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowc… » więcej 2020-10-13, godz. 14:20 Piotr Wach i Kordian Kolbiarz o sytuacji finansowej opolskich samorządów Gośćmi Loży Radiowej byli Piotr Wach, wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji finansowej… » więcej 2020-10-13, godz. 13:59 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.2 Za nami drugie spotkanie z Piotrem Mocem i Piotrem Goćkiem w cyklu "Co tam Panie w polityce?". Wśród tematów pojawiła się zapowiadana na dziś telekonferencja… » więcej 2020-10-12, godz. 12:29 Rajmund Miller o tym, że działania podejmowane ws. koronawirusa są spóźnione - Z sobotniej konferencji premiera i ministra niewiele się dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie, że DPS-y dostaną 38 mln złotych – mówił Rajmund Miller… » więcej 2020-10-12, godz. 12:28 Violetta Porowska o nowej strategii rządu w walce z koronawirusem i ważności społecznej odpowiedzialności - Tak całkiem po ludzku, zauważam, że ludzie jednak dbają o to, żeby się zasłaniać i utrzymywać dystans - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS, pytana… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***