Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas…
2020-09-23, 14:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze

Andrzej Rak w "Loży Radiowej"
- Statystyka to jedno, ale dla mnie kluczowe jest nastawienie kierowcy, który uruchamia silnik i wyrusza w drogę. Jeśli on nastawia się na walkę na drodze, jedzie się sprawdzić, chce pokonkurować, nie traktuje innych uczestników jako przyjaciół czy też współużytkowników tylko rywali, to kończy się wypadkami – dodał Andrzej Rak.

Nasz gość zdradził też ciekawostkę.

- Wśród młodych kierowców najbardziej niebezpieczny jest ten okres między 3 a 8 miesiącem. My na to mówimy „okres kozakowania”. Taki kierowca ma prawo jazdy 3 miesiące, nic się nie dzieje, wydaje mu się, że jest mistrzem kierownicy, koledzy i inni go chwalą i tak się zaczyna. Taki kierowca pozwala sobie na więcej i granica bezpieczeństwa zostaje przekroczona – dodał wicedyrektor Rak.

- W lipcu miały wejść przepisy, jeszcze ich nie ma, ale na nie czekamy, w których chodzi o wprowadzenie jednolitego ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym, czyli stałe 50km/h niezależnie czy jest dzień czy noc. Drugą sprawą jest wprowadzenie zasady, że prawo jazdy jest zatrzymywane za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h i więcej również poza obszarem zabudowanym – dodał Rak.

Zobacz także

2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej 2020-10-22, godz. 14:44 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - Wspólna sprawa" - debata o projekcie tzw. mobbingu płacowego i pomocy dla branż… Zaproszenie Radia Opole przyjęli Grzegorz Adamczyk z Solidarności, Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i dr Witold… » więcej 2020-10-22, godz. 10:26 Magdalena Ogórek rozmawia z prof. Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała z profesorem Czarnkiem m.in. o zmianach programowych, innym rozłożeniu akcentów w polskiej edukacji… » więcej 2020-10-21, godz. 11:54 Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży - Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum… » więcej 2020-10-21, godz. 11:52 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg… W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości… » więcej 2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej 2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***