Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas…
2020-09-23, 14:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze

Andrzej Rak w "Loży Radiowej"
- Statystyka to jedno, ale dla mnie kluczowe jest nastawienie kierowcy, który uruchamia silnik i wyrusza w drogę. Jeśli on nastawia się na walkę na drodze, jedzie się sprawdzić, chce pokonkurować, nie traktuje innych uczestników jako przyjaciół czy też współużytkowników tylko rywali, to kończy się wypadkami – dodał Andrzej Rak.

Nasz gość zdradził też ciekawostkę.

- Wśród młodych kierowców najbardziej niebezpieczny jest ten okres między 3 a 8 miesiącem. My na to mówimy „okres kozakowania”. Taki kierowca ma prawo jazdy 3 miesiące, nic się nie dzieje, wydaje mu się, że jest mistrzem kierownicy, koledzy i inni go chwalą i tak się zaczyna. Taki kierowca pozwala sobie na więcej i granica bezpieczeństwa zostaje przekroczona – dodał wicedyrektor Rak.

- W lipcu miały wejść przepisy, jeszcze ich nie ma, ale na nie czekamy, w których chodzi o wprowadzenie jednolitego ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym, czyli stałe 50km/h niezależnie czy jest dzień czy noc. Drugą sprawą jest wprowadzenie zasady, że prawo jazdy jest zatrzymywane za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h i więcej również poza obszarem zabudowanym – dodał Rak.

Zobacz także

2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej 2020-10-15, godz. 15:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o pomyśle powrotu handlu w niedzielę i tarczy 5.0 dla turystyki Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), dr Witold Potwora (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 12:25 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowc… » więcej 2020-10-13, godz. 14:20 Piotr Wach i Kordian Kolbiarz o sytuacji finansowej opolskich samorządów Gośćmi Loży Radiowej byli Piotr Wach, wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji finansowej… » więcej 2020-10-13, godz. 13:59 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.2 Za nami drugie spotkanie z Piotrem Mocem i Piotrem Goćkiem w cyklu "Co tam Panie w polityce?". Wśród tematów pojawiła się zapowiadana na dziś telekonferencja… » więcej 2020-10-12, godz. 12:29 Rajmund Miller o tym, że działania podejmowane ws. koronawirusa są spóźnione - Z sobotniej konferencji premiera i ministra niewiele się dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie, że DPS-y dostaną 38 mln złotych – mówił Rajmund Miller… » więcej 2020-10-12, godz. 12:28 Violetta Porowska o nowej strategii rządu w walce z koronawirusem i ważności społecznej odpowiedzialności - Tak całkiem po ludzku, zauważam, że ludzie jednak dbają o to, żeby się zasłaniać i utrzymywać dystans - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS, pytana… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***