Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach…
2020-09-22, 14:52 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach

Piotr Woźniak w "Loży radiowej"
- Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie.
Platforma Obywatelska zawładnęła historią dotyczącą Armii Krajowej i „Solidarności”, 10-15 lat temu nikt nie słyszał o Żołnierzach Wyklętych a teraz to jest domena PiS-u, a z jakichś niezrozumiałych dla mnie powodów, bo np. mój dziadek walczył w II armii Ludowego Wojska Polskiego, Lewicy nie wypadało zajmować się tym co jest ważne i my to zaprzepaściliśmy. Choć nie mówię tu o sobie, bo jako pierwsi w kraju traktujemy ten temat priorytetowo i ku zdumieniu wszystkich w Opolu czcimy tych co polegli w walce o Kołobrzeg- dodał Woźniak.

Nasz gość ocenił też kampanię prezydencką. – 5 lat temu mówiliśmy, ze gorzej już być nie może kiedy widzieliśmy wyniki pani Ogórek, natomiast start Biedronia nie okazał się sukcesem i to była gruba porażka, trzeba to sobie jasno powiedzieć – mówił Woźniak.

- Biedroń zrobił co mógł, ale ten wynik nie będzie pomagał Lewicy w najbliższych miesiącach - dodał.

- Dziś lewica jest traktowana jako lewica aglomeracyjna, wielkomiejska. Ale jeśli lewica nie zda sobie sprawy, że powinna być lewicą gminną czy powiatową, gdzie przecież mieszka większa liczba ludzi niż w dużych miastach, to będziemy mieć taki wynik a nie inny – mówił dr Woźniak.

W ostatnią niedzielę w Opolu odbył się Opolski Kongres Lewicy. Takich konwencji będzie 16.

Zobacz także

2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej 2020-10-15, godz. 15:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o pomyśle powrotu handlu w niedzielę i tarczy 5.0 dla turystyki Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), dr Witold Potwora (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 12:25 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowc… » więcej 2020-10-13, godz. 14:20 Piotr Wach i Kordian Kolbiarz o sytuacji finansowej opolskich samorządów Gośćmi Loży Radiowej byli Piotr Wach, wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji finansowej… » więcej 2020-10-13, godz. 13:59 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.2 Za nami drugie spotkanie z Piotrem Mocem i Piotrem Goćkiem w cyklu "Co tam Panie w polityce?". Wśród tematów pojawiła się zapowiadana na dziś telekonferencja… » więcej 2020-10-12, godz. 12:29 Rajmund Miller o tym, że działania podejmowane ws. koronawirusa są spóźnione - Z sobotniej konferencji premiera i ministra niewiele się dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie, że DPS-y dostaną 38 mln złotych – mówił Rajmund Miller… » więcej 2020-10-12, godz. 12:28 Violetta Porowska o nowej strategii rządu w walce z koronawirusem i ważności społecznej odpowiedzialności - Tak całkiem po ludzku, zauważam, że ludzie jednak dbają o to, żeby się zasłaniać i utrzymywać dystans - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS, pytana… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***