Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona…
2020-09-21, 14:23 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne

Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne
- Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opolskiego.
Jego zdaniem Zjednoczona Prawica sama walczy ze sobą, nie potrzebuje tutaj katalizatora w postaci opozycji. W jego ocenie to niepokojące, bo władza powinna skupić się na rządzeniu Polską, która stoi w obliczu kolejnej fali pandemii, kryzysu gospodarczego, kiełkowania rewolucji za wschodnią granicą.

- Moim zdaniem patriotyzmem jest teraz zadbanie o zdrowie Polaków, zadbanie o gospodarkę i o to, by nie znikały miejsca pracy – powiedział Piotr Wach.

W ten sposób zarzucił brak patriotyzmu rządzącym, którzy zajmują się sami sobą. Doszło do jawnego starcia różnych sił w obozie rządzącym, na co – zdaniem naszego gościa – z niepokojem patrzą też wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

- Opozycja, gdy taka szansa się nadarzy – po władzę sięgnie. Ale do tego potrzeba nowych wyborów – podkreślił nasz gość, który stwierdził, że szansy na nowe wybory na razie nie ma.

Atrapą określił ofensywę programową Zjednoczonej Prawicy. Nie ma żadnego programu. Chodzi jedynie o wpływy w ministerstwach i spółkach skarbu państwa. Ale brak programu na walkę z kryzysem w gospodarce, na poprawę ochrony zdrowia, na walkę z koronawirusem, na poprawę oświaty.

- My oczywiście – jako opozycja – mamy propozycje programowe, ale program realizuje ten, kto rządzi. A rządzi Zjednoczona Prawica – powiedział Piotr Wach.

Zobacz także

2020-11-02, godz. 14:36 Łukasz Szewczyk o postulatach przedstawicieli branży gastronomicznej Sztab Kryzysowy Gastronomii Polskiej domaga się od władz planu ratunkowego dla branży, zagrożonej upadkiem po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią… » więcej 2020-11-02, godz. 14:29 Ryszard Galla o protestach związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego - Pytanie jest, na ile ten projekt ma szansę zostać przyjęty przez parlament, a po drugie, jak przyjmą go kobiety, społeczeństwo - w ten sposób poseł Mniejszości… » więcej 2020-11-02, godz. 14:25 Kamil Bortniczuk o aktualnych wydarzeniach społecznych i politycznych - To jest dobra propozycja, którą zapowiadaliśmy od dnia, gdy Trybunał Konstytucyjny wydał swoją decyzję - w ten sposób poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk… » więcej 2020-10-30, godz. 15:46 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej i protestach na ulicach polskich… Zaproszenie do rozmowy w Radiu Opole przyjęli: Paulina Klag (Forum Młodych Socjaldemokratów, SLD), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Michał Maliński… » więcej 2020-10-30, godz. 15:04 Marcelina Zawisza o tym, że nie dziwi się emocjom na protestach ws. aborcji - Aby protesty się zakończyły, rząd PiS musi zrozumieć, że to, co się wydarzyło jest nieakceptowane przez większość społeczeństwa - powiedziała w… » więcej 2020-10-30, godz. 14:00 Janusz Kowalski o tym, że odbieranie prawa do życia dzieciom z zespołem Downa jest niedopuszczalne - Jestem za tym, żeby standard pomocy opieki matkom nad dziećmi niepełnosprawnymi się poprawił, ale nie ma mojej zgody na to, żeby np. pani Marcelina Zawisza… » więcej 2020-10-29, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską o Strajku Kobiet i reakcji na wyrok… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także szefowa tej partii na Opolszczyźnie. » więcej 2020-10-27, godz. 14:02 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym ( 27.10.) programie z cyklu " Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc komentowali… » więcej 2020-10-27, godz. 13:50 "Magazyn Międzynarodowy" Piotra Cywińskiego i Piotra Semki Europę dusi spadek liczby ludności, masowa migracja, deindustrializacja, upadek edukacji i kultury, wzrost brutalnej przestępczości i powiększanie się długu… » więcej 2020-10-26, godz. 15:17 Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i branży koncertowej, protestach ws. wyroku TK o aborcji eugenicznej i… - Rozmowy toczą się w dwóch obszarach, jedna dotyczy techniki i tej branży estradowej, drugi aspekt to muzycy – mówił w Loży Radiowej Paweł Kukiz, Kukiz’15… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »