Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona…
2020-09-21, 14:23 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne

Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne
- Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opolskiego.
Jego zdaniem Zjednoczona Prawica sama walczy ze sobą, nie potrzebuje tutaj katalizatora w postaci opozycji. W jego ocenie to niepokojące, bo władza powinna skupić się na rządzeniu Polską, która stoi w obliczu kolejnej fali pandemii, kryzysu gospodarczego, kiełkowania rewolucji za wschodnią granicą.

- Moim zdaniem patriotyzmem jest teraz zadbanie o zdrowie Polaków, zadbanie o gospodarkę i o to, by nie znikały miejsca pracy – powiedział Piotr Wach.

W ten sposób zarzucił brak patriotyzmu rządzącym, którzy zajmują się sami sobą. Doszło do jawnego starcia różnych sił w obozie rządzącym, na co – zdaniem naszego gościa – z niepokojem patrzą też wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

- Opozycja, gdy taka szansa się nadarzy – po władzę sięgnie. Ale do tego potrzeba nowych wyborów – podkreślił nasz gość, który stwierdził, że szansy na nowe wybory na razie nie ma.

Atrapą określił ofensywę programową Zjednoczonej Prawicy. Nie ma żadnego programu. Chodzi jedynie o wpływy w ministerstwach i spółkach skarbu państwa. Ale brak programu na walkę z kryzysem w gospodarce, na poprawę ochrony zdrowia, na walkę z koronawirusem, na poprawę oświaty.

- My oczywiście – jako opozycja – mamy propozycje programowe, ale program realizuje ten, kto rządzi. A rządzi Zjednoczona Prawica – powiedział Piotr Wach.

Zobacz także

2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej 2020-10-15, godz. 15:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o pomyśle powrotu handlu w niedzielę i tarczy 5.0 dla turystyki Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), dr Witold Potwora (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 12:25 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowc… » więcej 2020-10-13, godz. 14:20 Piotr Wach i Kordian Kolbiarz o sytuacji finansowej opolskich samorządów Gośćmi Loży Radiowej byli Piotr Wach, wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji finansowej… » więcej 2020-10-13, godz. 13:59 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.2 Za nami drugie spotkanie z Piotrem Mocem i Piotrem Goćkiem w cyklu "Co tam Panie w polityce?". Wśród tematów pojawiła się zapowiadana na dziś telekonferencja… » więcej 2020-10-12, godz. 12:29 Rajmund Miller o tym, że działania podejmowane ws. koronawirusa są spóźnione - Z sobotniej konferencji premiera i ministra niewiele się dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie, że DPS-y dostaną 38 mln złotych – mówił Rajmund Miller… » więcej 2020-10-12, godz. 12:28 Violetta Porowska o nowej strategii rządu w walce z koronawirusem i ważności społecznej odpowiedzialności - Tak całkiem po ludzku, zauważam, że ludzie jednak dbają o to, żeby się zasłaniać i utrzymywać dystans - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS, pytana… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***