Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach…
2020-09-16, 15:20 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole

Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i zmianach muzycznych
- Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od piątku - mówił w Loży Radiowej Piotr Moc, prezes i redaktor naczelny Radia Opole.
Literatura, słuchowiska, opowieści i „złota muzyka” – tak będzie wyglądała jesienna ramówka Radia Opole. O szczegółach opowiadał w Loży Radiowej prezes RO Piotr Moc.

- Przez wiele lat nie produkowaliśmy słuchowisk. W zeszłym roku rozpoczęliśmy skromnie, mieliśmy je dwa, a teraz to kontynuujemy. Ja jestem z tego bardzo zadowolony, że przywracamy tę trudną w odbiorze, ale atrakcyjną formę radiową – podkreślił Moc.

Na naszej antenie będzie okazja usłyszeć gwiazdy zarówno opolskiej sceny teatralnej ale też radiowej i telewizyjnej.

Jednym ze słuchowisk jest „Wotum” Macieja Siembiedy, które jest podzielone na 7 części. – Akcja dzieje się w okolicach Głogówka, a startujemy 9 listopada. Drugim słuchowiskiem jest „Nie każdemu bije dzwon” autorstwa naszych pracowników Marzeny i Jacka Mielcarków. Premiera będzie miała miejsce 5 października – dodaje Piotr Moc.

- Usłyszą Państwo także serial radiowy „Lalkę” Bolesława Prusa, w roli Wokulskiego Adam Woronowicz a Izabeli Łęckiej wystąpi Julia Wieniawa – mówił redaktor naczelny RO.

Nasza rozgłośnia współpracuje także z Polskim Radiem Rzeszów, dzięki któremu będzie okazja szerzej poznać postać kardynała Wyszyńskiego. Pojawią się także nowi prowadzący w piątkowym poranku. Justynie Marcińskiej będzie towarzyszył muzyczny duet Jarecki oraz BRK.
Z Piotrem Mocem rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Zobacz także

2020-11-04, godz. 13:49 Dr Marek Kawa o zaciętej walce Trumpa i Biden'a o fotel prezydencki - Obaj kandydaci idą łeb w łeb w cząstkowych wynikach wyborów. Ameryka dawno nie widziała tak zaciętej i wyrównanej walki o fotel prezydenta - powiedział… » więcej 2020-11-03, godz. 14:05 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce" o wyborach w USA, sporze wokół aborcji i Seanie Connerym W dzisiejszym cyklu pojawiło się sporo tematów, które nawiązywały do sporu jaki toczy się wokół wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej… » więcej 2020-11-03, godz. 14:17 Dr Stanisław Niewiński o Chinach, które podobno wygrały z koronawirusem i o tym, jakie mogą być relacje na linii… - Myślę, że Chiny wolałyby, aby to Trump wygrał te wybory. Może to wynikać z tego, ze Donald Trump nie do końca dobrze dogaduje się z Europą, a to jest… » więcej 2020-11-02, godz. 14:50 Dr hab. Adam Drosik, prof. UO o wyborach prezydenckich w USA - Wszyscy, którzy interesują się tym tematem liczą, przeliczają i wydaje się, że to Joe Biden wygra wybory w USA, ale okaże się to ostatecznie 3 listopada… » więcej 2020-11-02, godz. 14:36 Łukasz Szewczyk o postulatach przedstawicieli branży gastronomicznej Sztab Kryzysowy Gastronomii Polskiej domaga się od władz planu ratunkowego dla branży, zagrożonej upadkiem po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią… » więcej 2020-11-02, godz. 14:29 Ryszard Galla o protestach związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego - Pytanie jest, na ile ten projekt ma szansę zostać przyjęty przez parlament, a po drugie, jak przyjmą go kobiety, społeczeństwo - w ten sposób poseł Mniejszości… » więcej 2020-11-02, godz. 14:25 Kamil Bortniczuk o aktualnych wydarzeniach społecznych i politycznych - To jest dobra propozycja, którą zapowiadaliśmy od dnia, gdy Trybunał Konstytucyjny wydał swoją decyzję - w ten sposób poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk… » więcej 2020-10-30, godz. 15:46 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej i protestach na ulicach polskich… Zaproszenie do rozmowy w Radiu Opole przyjęli: Paulina Klag (Forum Młodych Socjaldemokratów, SLD), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Michał Maliński… » więcej 2020-10-30, godz. 15:04 Marcelina Zawisza o tym, że nie dziwi się emocjom na protestach ws. aborcji - Aby protesty się zakończyły, rząd PiS musi zrozumieć, że to, co się wydarzyło jest nieakceptowane przez większość społeczeństwa - powiedziała w… » więcej 2020-10-30, godz. 14:00 Janusz Kowalski o tym, że odbieranie prawa do życia dzieciom z zespołem Downa jest niedopuszczalne - Jestem za tym, żeby standard pomocy opieki matkom nad dziećmi niepełnosprawnymi się poprawił, ale nie ma mojej zgody na to, żeby np. pani Marcelina Zawisza… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »