Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach…
2020-09-16, 15:20 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole

Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i zmianach muzycznych
- Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od piątku - mówił w Loży Radiowej Piotr Moc, prezes i redaktor naczelny Radia Opole.
Literatura, słuchowiska, opowieści i „złota muzyka” – tak będzie wyglądała jesienna ramówka Radia Opole. O szczegółach opowiadał w Loży Radiowej prezes RO Piotr Moc.

- Przez wiele lat nie produkowaliśmy słuchowisk. W zeszłym roku rozpoczęliśmy skromnie, mieliśmy je dwa, a teraz to kontynuujemy. Ja jestem z tego bardzo zadowolony, że przywracamy tę trudną w odbiorze, ale atrakcyjną formę radiową – podkreślił Moc.

Na naszej antenie będzie okazja usłyszeć gwiazdy zarówno opolskiej sceny teatralnej ale też radiowej i telewizyjnej.

Jednym ze słuchowisk jest „Wotum” Macieja Siembiedy, które jest podzielone na 7 części. – Akcja dzieje się w okolicach Głogówka, a startujemy 9 listopada. Drugim słuchowiskiem jest „Nie każdemu bije dzwon” autorstwa naszych pracowników Marzeny i Jacka Mielcarków. Premiera będzie miała miejsce 5 października – dodaje Piotr Moc.

- Usłyszą Państwo także serial radiowy „Lalkę” Bolesława Prusa, w roli Wokulskiego Adam Woronowicz a Izabeli Łęckiej wystąpi Julia Wieniawa – mówił redaktor naczelny RO.

Nasza rozgłośnia współpracuje także z Polskim Radiem Rzeszów, dzięki któremu będzie okazja szerzej poznać postać kardynała Wyszyńskiego. Pojawią się także nowi prowadzący w piątkowym poranku. Justynie Marcińskiej będzie towarzyszył muzyczny duet Jarecki oraz BRK.
Z Piotrem Mocem rozmawiają Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Zobacz także

2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej 2020-10-22, godz. 14:44 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - Wspólna sprawa" - debata o projekcie tzw. mobbingu płacowego i pomocy dla branż… Zaproszenie Radia Opole przyjęli Grzegorz Adamczyk z Solidarności, Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i dr Witold… » więcej 2020-10-22, godz. 10:26 Magdalena Ogórek rozmawia z prof. Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała z profesorem Czarnkiem m.in. o zmianach programowych, innym rozłożeniu akcentów w polskiej edukacji… » więcej 2020-10-21, godz. 11:54 Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży - Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum… » więcej 2020-10-21, godz. 11:52 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg… W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości… » więcej 2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej 2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***