Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu…
2020-09-14, 14:33 Autor: Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych

Jerzy Czerwiński w "Loży radiowej" (14.09.2020)
- Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Czerwiński.
Jego zdaniem na początku października powinniśmy poznać nie tylko strukturę nowego rządu, ale też nazwiska nowych ministrów. Wszystko wskazuje na to, że resortów będzie od 12 do 14.

- Nam chodzi o sprawny rząd – zastrzegł Jerzy Czerwiński, tłumacząc konieczność redukcji ilości resortów i skracania procesu decyzyjnego.

Nasz gość przyznał, że opozycja jest potrzebna każdej władzy, jednak opozycja konstruktywna. Polska natomiast koncentruje się wyłącznie na totalnej krytyce poczynań rządzących. W efekcie z jednej strony mamy obóz polityczny, który broni zawzięcie poczynań rządu, z drugiej strony – opozycję, która jest zajęta sobą, albo zawzięcie krytykuje wszelkie poczynania rządu. I w takiej atmosferze nie ma miejsca na konstruktywny dialog.

- O opozycji słyszymy jeszcze wtedy, gdy dochodzą nowe nazwiska budujące swoją pozycję polityczną – powiedział senator Jerzy Czerwiński i wymienił nazwy nowych ruchów, jakie powstały lub zamierzają powstać.

Jerzy Czerwiński zastrzegł, że jest możliwość poszerzenia koalicji rządzącej o te formacje, o tych ludzi, którzy chcą realizować swoje cele polityczne - zbieżne z programem Zjednoczonej. Najważniejsze zadania to wyprowadzenie Polski z kryzysu covidowego a w dalszej perspektywie wyrównanie poziomu życia Polaków z poziomem życia mieszkańców Zachodniej Europy.

Zobacz także

2020-10-13, godz. 14:20 Piotr Wach i Kordian Kolbiarz o sytuacji finansowej opolskich samorządów Gośćmi Loży Radiowej byli Piotr Wach, wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji finansowej… » więcej 2020-10-13, godz. 13:59 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.2 Za nami drugie spotkanie z Piotrem Mocem i Piotrem Goćkiem w cyklu "Co tam Panie w polityce?". Wśród tematów pojawiła się zapowiadana na dziś telekonferencja… » więcej 2020-10-12, godz. 12:29 Rajmund Miller o tym, że działania podejmowane ws. koronawirusa są spóźnione - Z sobotniej konferencji premiera i ministra niewiele się dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie, że DPS-y dostaną 38 mln złotych – mówił Rajmund Miller… » więcej 2020-10-12, godz. 12:28 Violetta Porowska o nowej strategii rządu w walce z koronawirusem i ważności społecznej odpowiedzialności - Tak całkiem po ludzku, zauważam, że ludzie jednak dbają o to, żeby się zasłaniać i utrzymywać dystans - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS, pytana… » więcej 2020-10-09, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o kwestii powiązania funduszy unijnych z praworządnością i walce z koronawirusem Zaproszenie do naszego studia przyjęli: Jan Zimoch z Młodej Prawicy, Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów, a także Amadeusz Hoffman z Federacji Młodych So… » więcej 2020-10-09, godz. 15:38 Marcin Ociepa o Wojskach Obrony Terytorialnej w regionie i nowym SOR-ze, który ma powstać w szpitalu wojskowym w Opo… - Mocno o to zabiegam – powiedział w Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, opolski poseł Porozumienia, z którym rozmawialiśmy o planach… » więcej 2020-10-09, godz. 15:37 Tomasz Kostuś o kontroli poselskiej rozpoczętej w Urzędzie Wojewódzkim - To pierwsza i nie ostatnia kontrola, do wyborów 3 lata więc pewnie niejedna kontrola poselska przede mną czy też posłami Koalicji Obywatelskiej – powiedział… » więcej 2020-10-08, godz. 15:04 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o planie wprowadzenia CIT-u dla spółek komandytowych ale nie tylko Gośćmi Joanny Matlak byli dziś: Grzegorz Kuliś (BCC), Grzegorz Adamczyk (Solidarność), dr Artur Żurakowski (ekonomista) oraz Piotr Pancześnik (Kongregacja… » więcej 2020-10-08, godz. 14:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceministrem Januszem Kowalskim W czwartkowej Loży Radiowej redaktor Magdalena Ogórek rozmawiała z Januszem Kowalskim, wiceministrem aktywów państwowych i posłem Solidarnej Polski. W rozmowie… » więcej 2020-10-07, godz. 15:31 Dr Barbara Radecka o raku piersi, świadomości i tym, żeby koronawirus nie spowodował strachu przed leczeniem innych… - Wszyscy onkolodzy w Polsce obserwują zmniejszoną liczbę rozpoznania choroby. To nie oznacza, że nie chorujemy, tylko, że nie badamy się - powiedziała… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***