Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu…
2020-09-14, 14:33 Autor: Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych

Jerzy Czerwiński w "Loży radiowej" (14.09.2020)
- Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Czerwiński.
Jego zdaniem na początku października powinniśmy poznać nie tylko strukturę nowego rządu, ale też nazwiska nowych ministrów. Wszystko wskazuje na to, że resortów będzie od 12 do 14.

- Nam chodzi o sprawny rząd – zastrzegł Jerzy Czerwiński, tłumacząc konieczność redukcji ilości resortów i skracania procesu decyzyjnego.

Nasz gość przyznał, że opozycja jest potrzebna każdej władzy, jednak opozycja konstruktywna. Polska natomiast koncentruje się wyłącznie na totalnej krytyce poczynań rządzących. W efekcie z jednej strony mamy obóz polityczny, który broni zawzięcie poczynań rządu, z drugiej strony – opozycję, która jest zajęta sobą, albo zawzięcie krytykuje wszelkie poczynania rządu. I w takiej atmosferze nie ma miejsca na konstruktywny dialog.

- O opozycji słyszymy jeszcze wtedy, gdy dochodzą nowe nazwiska budujące swoją pozycję polityczną – powiedział senator Jerzy Czerwiński i wymienił nazwy nowych ruchów, jakie powstały lub zamierzają powstać.

Jerzy Czerwiński zastrzegł, że jest możliwość poszerzenia koalicji rządzącej o te formacje, o tych ludzi, którzy chcą realizować swoje cele polityczne - zbieżne z programem Zjednoczonej. Najważniejsze zadania to wyprowadzenie Polski z kryzysu covidowego a w dalszej perspektywie wyrównanie poziomu życia Polaków z poziomem życia mieszkańców Zachodniej Europy.

Zobacz także

2020-10-27, godz. 14:02 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym ( 27.10.) programie z cyklu " Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc komentowali… » więcej 2020-10-27, godz. 13:50 "Magazyn Międzynarodowy" Piotra Cywińskiego i Piotra Semki Europę dusi spadek liczby ludności, masowa migracja, deindustrializacja, upadek edukacji i kultury, wzrost brutalnej przestępczości i powiększanie się długu… » więcej 2020-10-26, godz. 15:17 Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i branży koncertowej, protestach ws. wyroku TK o aborcji eugenicznej i… - Rozmowy toczą się w dwóch obszarach, jedna dotyczy techniki i tej branży estradowej, drugi aspekt to muzycy – mówił w Loży Radiowej Paweł Kukiz, Kukiz’15… » więcej 2020-10-26, godz. 13:12 Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ustawie covidowej, procesie TVP kontra poseł… - Ten wyrok jest kontynuacją wyroków z 1997 roku, bo wtedy też takie wyroki były. Przyzwyczailiśmy się do tego, że takie są zapisy, natomiast niewiele… » więcej 2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej 2020-10-22, godz. 14:44 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - Wspólna sprawa" - debata o projekcie tzw. mobbingu płacowego i pomocy dla branż… Zaproszenie Radia Opole przyjęli Grzegorz Adamczyk z Solidarności, Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i dr Witold… » więcej 2020-10-22, godz. 10:26 Magdalena Ogórek rozmawia z prof. Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała z profesorem Czarnkiem m.in. o zmianach programowych, innym rozłożeniu akcentów w polskiej edukacji… » więcej 2020-10-21, godz. 11:54 Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży - Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum… » więcej 2020-10-21, godz. 11:52 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg… W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości… » więcej 2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***