Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu…
2020-09-14, 14:33 Autor: Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych

Jerzy Czerwiński w "Loży radiowej" (14.09.2020)
- Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Czerwiński.
Jego zdaniem na początku października powinniśmy poznać nie tylko strukturę nowego rządu, ale też nazwiska nowych ministrów. Wszystko wskazuje na to, że resortów będzie od 12 do 14.

- Nam chodzi o sprawny rząd – zastrzegł Jerzy Czerwiński, tłumacząc konieczność redukcji ilości resortów i skracania procesu decyzyjnego.

Nasz gość przyznał, że opozycja jest potrzebna każdej władzy, jednak opozycja konstruktywna. Polska natomiast koncentruje się wyłącznie na totalnej krytyce poczynań rządzących. W efekcie z jednej strony mamy obóz polityczny, który broni zawzięcie poczynań rządu, z drugiej strony – opozycję, która jest zajęta sobą, albo zawzięcie krytykuje wszelkie poczynania rządu. I w takiej atmosferze nie ma miejsca na konstruktywny dialog.

- O opozycji słyszymy jeszcze wtedy, gdy dochodzą nowe nazwiska budujące swoją pozycję polityczną – powiedział senator Jerzy Czerwiński i wymienił nazwy nowych ruchów, jakie powstały lub zamierzają powstać.

Jerzy Czerwiński zastrzegł, że jest możliwość poszerzenia koalicji rządzącej o te formacje, o tych ludzi, którzy chcą realizować swoje cele polityczne - zbieżne z programem Zjednoczonej. Najważniejsze zadania to wyprowadzenie Polski z kryzysu covidowego a w dalszej perspektywie wyrównanie poziomu życia Polaków z poziomem życia mieszkańców Zachodniej Europy.

Zobacz także

2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***