Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim…
2020-09-11, 16:18 Autor: Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt"

Młodzieżowa Loża Radiowa
Naszymi gośćmi byli:
Paulina Klag z Lewicy
Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS
Jarosław Draguć z Młodych Demokratów
Michał Maliński z Konfederacji (Ruch Narodowy
Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej
- Ja bym chciał wybić się poza ten duopol polityczny – zastrzegł Michał Maliński.

Jego zdaniem z jednej strony mamy do czynienia z obroną za wszelką cenę marszałka województwa przez rządzącą w regionie koalicję. Z drugiej strony z wielkim parciem Zjednoczonej Prawicy, by doprowadzić do skazania marszałka. Podkreślił, że kontrole są potrzebne, ale powinny być prowadzone przez uprawnione, powołane do tego instytucje.

- Takie kontrole są prowadzone na bieżąco przez uprawnione instytucje – powiedział Konrad Muller

Ale jego zdaniem trudno nie zauważyć, że obecne kontrole w urzędzie marszałkowskim oraz w instytucjach mu podległych mają na celu zdyskredytowanie władz województwa i rządzącej tutaj koalicji. A cel jest oczywisty: chodzi o przejęcie władzy w sejmiku wojewódzkim. Za wszelką cenę. Stąd na przykład aktywność niektórych mediów publicznych, które niszczą wizerunek marszałka.

- Wiadomo, że w naszym kraju wszyscy są na pasku władzy. Zawsze można suponować, że prokuratura też jest na pasku władzy, media i temu podobne – zadrwił Grzegorz Krukowski

W jego mniemaniu podejście urzędu marszałkowskiego do pytań zadawanych przez kontrolujących posłów budzi wątpliwości. W urzędzie zapada wiele decyzji, marszałek też podejmuje wiele decyzji, w tym dotyczących rozdziału pieniędzy, więc wszystko powinno być transparentne. A dotychczasowe wyniki kontroli pokazują, że trzeba stawiać pytania o tę transparentność.

- Nie podlega dyskusji, że wchodząc do polityki, gdzie bierzemy pieniądze publiczne, rezygnujemy z kawałka prywatności - powiedziała Paulina Klag.

Nie znaczy to jednak, że marszałek jest winny – obwiązuje przecież domniemanie niewinności. I póki wina jego nie zostanie udowodniona – wszelkie sugestie na ten temat są nieuprawnione. Nie można wydawać wyroków na podstawie przekazów medialnych, gdyż godzi to nie tylko w wizerunek marszałka, ale też w jego najbliższych.

- Łatwo jest rzucać potwarze, niszczyć drugiego człowiek – odniósł się Jarosław Draguć.

Jego zdaniem politycy na ogół są odporni na krytykę, ale gdy jest nieuprawniona, to uderza w ich rodziny. A rodziny nie są na takie ataki odporne. Dodał, że urząd marszałkowski mimo wszystko funkcjonuje dobrze, czego dowodem są miliony złotych przekazanych na różne zadania społeczne i gospodarcze, jak choćby w ramach inwestycji w drogi wojewódzkie na kwotę 755 mln zł.

Zobacz także

2020-10-05, godz. 15:19 Dr Marek Kawa w "Loży Radiowej" o kampanii w USA w obliczu chorego na koronawirusa Donalda Trumpa - Myślę, że cały świat wstrzymał oddech na wieść o tym, że Donald Trump i jego małżonka są zakażeni koronawirusem. Ponoć Trump dobrze przechodzi… » więcej 2020-10-05, godz. 15:07 Ryszard Galla o spodziewanej dziś rekonstrukcji rządu i kontrolach poselskich - Patrzę na nowy skład rządu z dozą ostrożności. Wsłuchując się w poranny wywiad z ministrem Ociepą, stwierdzenie, że to w wyniku epidemii następuje… » więcej 2020-10-02, godz. 16:16 Młodzieżowa Loża Radiowa ocenia skład nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Krukowski (forum Młodych PiS), Mikołaj Olchowy (Lewica), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci) i Michał Maliński… » więcej 2020-10-02, godz. 10:31 Krzysztof Śmiszek i Joanna Scheuring-Wielgus o spotkaniach z Lewicą na Opolszczyźnie i wizji Polski - Na to spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób i to pokazało, że opolanie potrzebują rozmowy o tym jakiej chcą polski i jak ta wizja powinna wyglądać –… » więcej 2020-10-01, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o tym jakie zmiany wypracować w kodeksie pracy w związku z pandemi… Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora (ekonomista, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu), dr Jerzy Szteliga… » więcej 2020-10-01, godz. 12:50 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Violettą Porowską o porozumieniu prawicy i nowym… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie » więcej 2020-09-30, godz. 14:28 Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach o ich pasji - Ja przygodę z zawodowym łowiectwem kontynuuję już 14 lat - zastrzegł łowczy okręgowy Bartłomiej Kolanoś – swoją funkcję pełni od dwóch i pół… » więcej 2020-09-30, godz. 14:20 Alicja Wujec-Kaczmarek i dr Joanna Wawrzyniak o międzynarodowym projekcie malowania fresków - Program został podjęty we wrześniu zeszłego roku - dr Joanna Wawrzyniak przypomniała założenia programu z Erasmusa. - Czeska uczelnia z Litomyśla… » więcej 2020-09-29, godz. 13:53 Wacław Bortnik o pracy inspekcji weterynaryjnej, ASF i ptasiej grypie - Nie wchodzimy na siłę, staramy się pracować online – przyznał wojewódzki lekarz weterynarii Wacław Bortnik. » więcej 2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***