Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim…
2020-09-11, 16:18 Autor: Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa o kontroli w Opolskim urzędzie marszałkowskim oraz o "Piątce dla zwierząt"

Młodzieżowa Loża Radiowa
Naszymi gośćmi byli:
Paulina Klag z Lewicy
Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS
Jarosław Draguć z Młodych Demokratów
Michał Maliński z Konfederacji (Ruch Narodowy
Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej
- Ja bym chciał wybić się poza ten duopol polityczny – zastrzegł Michał Maliński.

Jego zdaniem z jednej strony mamy do czynienia z obroną za wszelką cenę marszałka województwa przez rządzącą w regionie koalicję. Z drugiej strony z wielkim parciem Zjednoczonej Prawicy, by doprowadzić do skazania marszałka. Podkreślił, że kontrole są potrzebne, ale powinny być prowadzone przez uprawnione, powołane do tego instytucje.

- Takie kontrole są prowadzone na bieżąco przez uprawnione instytucje – powiedział Konrad Muller

Ale jego zdaniem trudno nie zauważyć, że obecne kontrole w urzędzie marszałkowskim oraz w instytucjach mu podległych mają na celu zdyskredytowanie władz województwa i rządzącej tutaj koalicji. A cel jest oczywisty: chodzi o przejęcie władzy w sejmiku wojewódzkim. Za wszelką cenę. Stąd na przykład aktywność niektórych mediów publicznych, które niszczą wizerunek marszałka.

- Wiadomo, że w naszym kraju wszyscy są na pasku władzy. Zawsze można suponować, że prokuratura też jest na pasku władzy, media i temu podobne – zadrwił Grzegorz Krukowski

W jego mniemaniu podejście urzędu marszałkowskiego do pytań zadawanych przez kontrolujących posłów budzi wątpliwości. W urzędzie zapada wiele decyzji, marszałek też podejmuje wiele decyzji, w tym dotyczących rozdziału pieniędzy, więc wszystko powinno być transparentne. A dotychczasowe wyniki kontroli pokazują, że trzeba stawiać pytania o tę transparentność.

- Nie podlega dyskusji, że wchodząc do polityki, gdzie bierzemy pieniądze publiczne, rezygnujemy z kawałka prywatności - powiedziała Paulina Klag.

Nie znaczy to jednak, że marszałek jest winny – obwiązuje przecież domniemanie niewinności. I póki wina jego nie zostanie udowodniona – wszelkie sugestie na ten temat są nieuprawnione. Nie można wydawać wyroków na podstawie przekazów medialnych, gdyż godzi to nie tylko w wizerunek marszałka, ale też w jego najbliższych.

- Łatwo jest rzucać potwarze, niszczyć drugiego człowiek – odniósł się Jarosław Draguć.

Jego zdaniem politycy na ogół są odporni na krytykę, ale gdy jest nieuprawniona, to uderza w ich rodziny. A rodziny nie są na takie ataki odporne. Dodał, że urząd marszałkowski mimo wszystko funkcjonuje dobrze, czego dowodem są miliony złotych przekazanych na różne zadania społeczne i gospodarcze, jak choćby w ramach inwestycji w drogi wojewódzkie na kwotę 755 mln zł.

Zobacz także

2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej 2020-10-15, godz. 15:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o pomyśle powrotu handlu w niedzielę i tarczy 5.0 dla turystyki Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), dr Witold Potwora (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 12:25 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowc… » więcej 2020-10-13, godz. 14:20 Piotr Wach i Kordian Kolbiarz o sytuacji finansowej opolskich samorządów Gośćmi Loży Radiowej byli Piotr Wach, wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji finansowej… » więcej 2020-10-13, godz. 13:59 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.2 Za nami drugie spotkanie z Piotrem Mocem i Piotrem Goćkiem w cyklu "Co tam Panie w polityce?". Wśród tematów pojawiła się zapowiadana na dziś telekonferencja… » więcej 2020-10-12, godz. 12:29 Rajmund Miller o tym, że działania podejmowane ws. koronawirusa są spóźnione - Z sobotniej konferencji premiera i ministra niewiele się dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie, że DPS-y dostaną 38 mln złotych – mówił Rajmund Miller… » więcej 2020-10-12, godz. 12:28 Violetta Porowska o nowej strategii rządu w walce z koronawirusem i ważności społecznej odpowiedzialności - Tak całkiem po ludzku, zauważam, że ludzie jednak dbają o to, żeby się zasłaniać i utrzymywać dystans - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS, pytana… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***