Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego…
2020-09-08, 13:28 Autor: Joanna Matlak i Witold Żurawicki

Dorota Piechowicz-Witoń o działalności trzeciego sektora w pandemii, inicjatywie lokalnej i Opolskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego

Dorota Piechowicz-Witoń o inicjatywie lokalnej
Dla organizacji pozarządowych to będzie pracowita jesień… O inicjatywie lokalnej, ale i o starcie głosowania na kandydatów do Opolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego rozmawialiśmy z Dorotą Piechowicz-Witoń z Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu.
- Ponad 850 organizacji jest zarejestrowanych w KRS, ale takich bardzo aktywnie działających jest trochę mniej. Wiele z nich ma lepsze bądź gorsze okresy i nie tak samo aktywnie działają. W przestrzeni miejskiej widać tak 50 procent - oceniła w Loży Radiowej Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu.

Prezydent Miasta Opola ogłosił nabór kandydatów na członków III kadencji Opolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Zgłosiło się 29 kandydatów, ale do etapu głosowania przeszło 28 kandydatów.

- O d 7 do 13 września organizacje mogą głosować na zgłoszonych przez siebie kandydatów – przypomina naczelnik CDO. Każda organizacja głosująca może oddać głosy maksymalnie na 3 kandydatów.

Zobacz także

2020-10-05, godz. 15:07 Ryszard Galla o spodziewanej dziś rekonstrukcji rządu i kontrolach poselskich - Patrzę na nowy skład rządu z dozą ostrożności. Wsłuchując się w poranny wywiad z ministrem Ociepą, stwierdzenie, że to w wyniku epidemii następuje… » więcej 2020-10-02, godz. 16:16 Młodzieżowa Loża Radiowa ocenia skład nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Krukowski (forum Młodych PiS), Mikołaj Olchowy (Lewica), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci) i Michał Maliński… » więcej 2020-10-02, godz. 10:31 Krzysztof Śmiszek i Joanna Scheuring-Wielgus o spotkaniach z Lewicą na Opolszczyźnie i wizji Polski - Na to spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób i to pokazało, że opolanie potrzebują rozmowy o tym jakiej chcą polski i jak ta wizja powinna wyglądać –… » więcej 2020-10-01, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o tym jakie zmiany wypracować w kodeksie pracy w związku z pandemi… Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora (ekonomista, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu), dr Jerzy Szteliga… » więcej 2020-10-01, godz. 12:50 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Violettą Porowską o porozumieniu prawicy i nowym… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie » więcej 2020-09-30, godz. 14:28 Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach o ich pasji - Ja przygodę z zawodowym łowiectwem kontynuuję już 14 lat - zastrzegł łowczy okręgowy Bartłomiej Kolanoś – swoją funkcję pełni od dwóch i pół… » więcej 2020-09-30, godz. 14:20 Alicja Wujec-Kaczmarek i dr Joanna Wawrzyniak o międzynarodowym projekcie malowania fresków - Program został podjęty we wrześniu zeszłego roku - dr Joanna Wawrzyniak przypomniała założenia programu z Erasmusa. - Czeska uczelnia z Litomyśla… » więcej 2020-09-29, godz. 13:53 Wacław Bortnik o pracy inspekcji weterynaryjnej, ASF i ptasiej grypie - Nie wchodzimy na siłę, staramy się pracować online – przyznał wojewódzki lekarz weterynarii Wacław Bortnik. » więcej 2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej 2020-09-28, godz. 14:50 Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji - Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***