Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie…
2020-09-04, 14:38 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB

- To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem wtedy chyba w drugiej klasie liceum. Zawodowo obsługiwałem festiwal od 1996 do 2006 roku dla dużej ogólnopolskiej rozgłośni – wspominał na naszej antenie swoje pierwsze festiwalowe chwile Piotr Moc, prezes i redaktor naczelny Radia Opole.
Tegoroczny festiwal odbywa się w dobie pandemii, co odbija się m.in. na liczbie widzów, którzy będą mogli przebywać w amfiteatrze. – W amfiteatrze będzie zaledwie 1000 osób, więc my mocno pracujemy, żeby przez cały dzień przybliżyć słuchaczom to co się tam dzieje, ale i wiernym internautom, których nam mocno przybywa z miesiąca na miesiąc – mówił prezes Moc.

- Uruchomiliśmy dodatkowe kanały na Instagramie, są zdjęcia, filmiki i przybliżamy kulisy powstania produkcji telewizyjnej, bo umówmy się, że festiwal to przede wszystkim jest duży, profesjonalny program telewizyjny, prowadzony na żywo i który jest dopracowany od A do Z. Tradycyjnie, wszystkie koncerty będą do wysłuchania na naszej antenie – zaznaczył Piotr Moc.

Dla Radia Opole bardzo ważnym dniem jest czwarty dzień festiwalu. – Czekamy z wypiekami na twarzy. Grupa SBB, która jest patronem naszego studia M w niedzielę będą mieli próbę z artystami, będzie tam Tomek Makowiecki, Natalia Sikora, Abradab i inni muzycy sesyjni. To dla nas wielkie przeżycie – mówił prezes Moc.

Zespół SBB wystąpi w ramach sceny alternatywnej w niedzielę o 20.00.

Zobacz także

2020-10-07, godz. 15:27 Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach, ale i Dniu Edukacji Narodowej Codziennie dochodzą nowe statystyki jeżeli chodzi o zachorowania. Wciąż mamy podobną liczbę placówek, które pracują hybrydowo, czyli około 19, ale do… » więcej 2020-10-06, godz. 13:55 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.1 [AUDIO] W nowym cyklu Radia Opole Piotr Moc i Piotr Gociek będą analizować najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. Dziś nie mogło zabraknąć rozmów o… » więcej 2020-10-06, godz. 13:41 Agata Lika o tworzącym się na Opolszczyźnie ruchu Szymona Hołowni i stowarzyszeniu Polska 2050 - Polska 2050 to nasza oficjalna nazwa, a Szymon Hołownia jest jednym z naszych liderów. Osób aktywnie działających jest na Opolszczyźnie 150 i ta liczba… » więcej 2020-10-05, godz. 15:19 Dr Marek Kawa w "Loży Radiowej" o kampanii w USA w obliczu chorego na koronawirusa Donalda Trumpa - Myślę, że cały świat wstrzymał oddech na wieść o tym, że Donald Trump i jego małżonka są zakażeni koronawirusem. Ponoć Trump dobrze przechodzi… » więcej 2020-10-05, godz. 15:07 Ryszard Galla o spodziewanej dziś rekonstrukcji rządu i kontrolach poselskich - Patrzę na nowy skład rządu z dozą ostrożności. Wsłuchując się w poranny wywiad z ministrem Ociepą, stwierdzenie, że to w wyniku epidemii następuje… » więcej 2020-10-02, godz. 16:16 Młodzieżowa Loża Radiowa ocenia skład nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Krukowski (forum Młodych PiS), Mikołaj Olchowy (Lewica), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci) i Michał Maliński… » więcej 2020-10-02, godz. 10:31 Krzysztof Śmiszek i Joanna Scheuring-Wielgus o spotkaniach z Lewicą na Opolszczyźnie i wizji Polski - Na to spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób i to pokazało, że opolanie potrzebują rozmowy o tym jakiej chcą polski i jak ta wizja powinna wyglądać –… » więcej 2020-10-01, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o tym jakie zmiany wypracować w kodeksie pracy w związku z pandemi… Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora (ekonomista, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu), dr Jerzy Szteliga… » więcej 2020-10-01, godz. 12:50 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Violettą Porowską o porozumieniu prawicy i nowym… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie » więcej 2020-09-30, godz. 14:28 Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach o ich pasji - Ja przygodę z zawodowym łowiectwem kontynuuję już 14 lat - zastrzegł łowczy okręgowy Bartłomiej Kolanoś – swoją funkcję pełni od dwóch i pół… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***