Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Lech Waloszczyk o wypadkach w rolnictwie, profilaktyce…
2020-08-26, 17:03 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Lech Waloszczyk o wypadkach w rolnictwie, profilaktyce w tym zakresie

Lech Waloszczyk w Loży Radiowej (26.08.20)
- Żniwa w tym roku były bezpieczne – zastrzegł dyrektor opolskiego Oddziału KRUS Lech Waloszczyk.
Jednocześnie stwierdził, że rolnictwo nadal jest tym bardziej niebezpiecznym działem gospodarki. Ale z roku na rok ilość wypadków spada. Tragicznym wyłomem był rok 2018, w którym doszło do 4 wypadków śmiertelnych.

- Jest bardzo wiele przyczyn. Na pewno jedną z nich jest taki opolski porządek – ocenił nasz gość przyczyny wysokiego stopnia bezpieczeństwa w rolnictwie w naszym regionie.

Inną przyczyną jest wysoki stopień zmechanizowania w bardzo nowoczesne, bezpieczne maszyny. Ponadto opolscy rolnicy wykazują dużą dbałość o swoje maszyny i urządzenia - ich stan techniczny i poziom zabezpieczeń.

Co wcale nie znaczy, że nadal niebezpieczne są lekkomyślność, zmęczenie (zwłaszcza podczas upałów), nienależyte obchodzenie się ze zwierzętami itp.

Lech Waloszczyk wymienił szereg działań profilaktycznych KRUS, które mają swój udział w pozycji lidera bezpieczeństwa Opolszczyzny w rolnictwie w skali kraju. Jednym z nich jest konkurs na najbardziej bezpieczne gospodarstwo rolne, w którym laureaci stopnia wojewódzkiego często zajmują czołowe pozycje w skali ogólnopolskiej.

Zobacz także

2020-10-01, godz. 12:50 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Violettą Porowską o porozumieniu prawicy i nowym… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie » więcej 2020-09-30, godz. 14:28 Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach o ich pasji - Ja przygodę z zawodowym łowiectwem kontynuuję już 14 lat - zastrzegł łowczy okręgowy Bartłomiej Kolanoś – swoją funkcję pełni od dwóch i pół… » więcej 2020-09-30, godz. 14:20 Alicja Wujec-Kaczmarek i dr Joanna Wawrzyniak o międzynarodowym projekcie malowania fresków - Program został podjęty we wrześniu zeszłego roku - dr Joanna Wawrzyniak przypomniała założenia programu z Erasmusa. - Czeska uczelnia z Litomyśla… » więcej 2020-09-29, godz. 13:53 Wacław Bortnik o pracy inspekcji weterynaryjnej, ASF i ptasiej grypie - Nie wchodzimy na siłę, staramy się pracować online – przyznał wojewódzki lekarz weterynarii Wacław Bortnik. » więcej 2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej 2020-09-28, godz. 14:50 Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji - Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***