Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu piosenki, stratach…
2020-08-25, 14:55 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu piosenki, stratach budżetu Opola z powodu pandemii i inwestycjach

Arkadiusz Wiśniewski o
- Kopertę zawsze dostaję parę sekund przed wejściem na scenę, więc jest to niespodzianka - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o nagrodach, jakie będzie wręczał pod tegorocznego festiwalu piosenki polskiej.
Dodał, że tegoroczny 57. KFPP będzie miał wyjątkowo uroczystą oprawę. Trwać ma 4 dni. Wyraził zadowolenie, że ta wielka impreza o ogromnym znaczeniu dla polskiej kultury jednak się odbędzie – mimo pandemii.

- Cieszę się, że telewizja publiczna i miasto wytrwały w determinacji, by festiwal przeprowadzić – podkreślił Arkadiusz Wiśniewski.

Z powodu pandemii budżet Opola stracił około 30 mln złotych dochodów. Ale nasz gość zastrzegł, że miasto wcale nie zamierza rezygnować z kluczowych inwestycji.

- Pół miliarda na pewno nam się nie uda zrealizować – powiedział o portfelu inwestycyjnym w tym roku. Jednak dodał, że prawdopodobnie uda się zrealizować portfel na poziomie roku poprzedniego, czyli ok. 300 milionów złotych. To wynik stabilizujący dla miasta.

Arkadiusz Wiśniewski przyznał, że na niektórych inwestycjach doszło do pewnego spowolnienia prac, ale spowodowała to pandemia. Jednak w kluczowych inwestycjach terminy są długie, więc liczy na to, że wykonawcy nadrobią stracony czas.

Zobacz także

2020-09-28, godz. 14:50 Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji - Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***