Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Dr Bartłomiej Machnik o tym jaka będzie polityczna…
2020-08-25, 14:44 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Dr Bartłomiej Machnik o tym jaka będzie polityczna jesień, zamieszaniu w szeregach opozycji i rekonstrukcji rządu, która nie będzie kosmetyczna

Dr Bartłomiej Machnik o tym jaka będzie polityczna jesień, zamieszaniu w szeregach opozycji i rekonstrukcji rządu, która nie będzie kosmetyczna
- Politycy na pewno stracili podwyżki, czyli wzrosty na swoich kontach bankowych, stracili wszyscy, chociaż wydaje się, że w największym stopniu to opozycja musiała przegryźć tę gorzką pigułkę - mówił w Loży Radiowej dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humannum.
Z naszym gościem omawialiśmy ostatnie zamieszanie związane z głosowaniem ws. podwyżek dla najważniejszych osób w państwie.

- Obserwowaliśmy festiwal zmiany zdania, były przemyślenia przez weekend i bez wątpienia opozycja na tym nie zyskała. Powiem więcej, liderzy opozycyjni mają teraz nerwowe godziny, czy też dni, jeśli chodzi o ich "bytność" na stanowisku.

Naszego gościa pytaliśmy, czy nikt nie był w stanie przewidzieć jak kwestię podwyżek odbiorą wyborcy? - Obawiam się, że prawdą jest to co, powiedział marszałek Terlecki, że "są wakacje i ludzie są zajęci innymi problemami" - mówił nasz gość.

Pytany o rekonstrukcję rządu stwierdził, że zmiany na pewno nie będą kosmetyczne, bo powoduje sam fakt ograniczenia liczby ministerstw.

Zobacz także

2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej 2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***