Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych…
2020-08-21, 14:40 Autor: Marcin Boczek

Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i Czaputowicza

"Młodzieżowa Loża Radiowa" (21.08.2020)
Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji (KORWiN).
- To był niefortunny czas na podwyżki, bo one mimo wszystko powinny być i powinny iść równolegle z podwyżkami w całym społeczeństwie; dla lekarzy, nauczycieli, dla pracowników sektorów prywatnych. Wielokrotnie staliśmy po ich stronie i mówiliśmy, że im się należą – powiedział Jarosław Draguć z Młodych Demokratów.

- Ja osobiście pod takim projektem bym ręki ne podniósł, to nie czas na takie projekty. Jest deficyt w wysokości ponad 100 mld złotych, rośnie inflacja, mamy rekordowe wskaźniki w pandemii. I zgadzam się, że posłowie i rządzący powinni zarabiać godnie i dobrze, ale nie w tej chwili. Są też inne grupy społeczne, które powinny lepiej zarabiać, przede wszystkim ci, którzy pracują w ochronie zdrowia – stwierdził Michał Kalinowski z Lewicy.

- To na pewno zły okres na podwyżki, dlatego przykro mi, że jedynie 33 posłów w całym sejmie zagłosowało przeciw, w tym 11 posłów Konfederacji, nasz cały skład. Moim zdaniem posłowie zarabiają wystarczająco – stwierdził Piotr Fajbuś z Konfederacji.
Młodzieżowa Loża Radiowa (21.08.2020)

Zobacz także

2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***