Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie…
2020-08-21, 14:18 Autor: Marcin Boczek

Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki

Anna Zięty o nauczaniu w czasie pandemii
- Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.
Nauka zdalna (i różne jej odmiany) może być dopełnieniem tradycyjnego sposobu kształcenia. Więcej: badania pokazują, że stosowanie różnych metod nauczania daje najlepsze efekty.

- To co się stało od marca do czerwca pokazało, że my do końca nie jesteśmy przygotowani na prowadzenie kształcenia zdalnego – podkreśliła dr Anna Zięty.

Musieliśmy wejść do tej rzeki nagle. Z badań naukowych wynika, że nieprzygotowani byli nauczyciele – często zabrakło im kompetencji technologicznych. Brakowało w szkołach odpowiedniej infrastruktury – szybkiego łącza internetowego. Brakowało platform e-learningowych. Brakowało zasobów, czyli materiałów merytorycznych, za pomocą których moglibyśmy przekazywać wiedzę najmłodszym uczniom.

Nasz gość dodał, że nie da się zrobić kształcenia e-leaningowego w ciągu miesiąca czy dwóch. Nad kursem takim pracuje sztab ludzi przez 6 do 8 miesięcy. A bardziej zaawansowane nawet dłużej.

- Sama mam dziecko w szkole podstawowej i to co obserwowałam, wprawiało mnie czasami w zdumienie – przyznała dr Anna Zięty.

Jako przykład podała przesyłanie zadań w formacie pdf, podczas gdy nauczyciel nawet się nie pokazywał, nie prowadził dialogu z uczniami. A bez tego nie ma mowy o nauce.
Anna Zięty "Loża Radiowa" (21.08.2020)

Zobacz także

2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***