Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji…
2020-08-19, 14:25 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej

Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej
- Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą. Powinniśmy głośno mówić o tym na arenie międzynarodowej, żeby nie dawać przyzwolenia Łukaszence i żeby nie było tak, że ludzie pokrzyczą sobie na ulicy, wrócą do domu i znów będą żyli w reżimie - mówił w Loży Radiowej Szymon Godyla, radny sejmiku i polityk Nowoczesnej.
- Ja sam pamiętam Donieck, bo byłem tam na pół roku przez inwazją „zielonych ludzików”, wiemy, że to była Rosja, ja wtedy lądowałem na lotnisku, było pięknie. Piękne tereny, świetni ludzi, a pół roku potem na lotnisku wojna i miasta gdzie nie ma warunków życia – mówił Godyla.

Z politykiem Nowoczesnej rozmawialiśmy też o ostatniej głośnej sprawie podwyżek dla najważniejszych osób w państwie. – Ja dwa lata temu, kiedy były obniżki to mówiłem że nie powinno ich być tylko w końcu powinniśmy ustalić przeliczniki – mówił nasz gość.

Szefowa jego partii, Katarzyna Lubnauer, w związku z ostatnim zamieszaniem przy głosowaniu, przepraszała. Później doszło do konfliktu wewnątrz Platformy Obywatelskiej. Co na to Szymon Godyla? – Nasi wyborcy są o wiele bardziej wymagający. Oni nas popierają, ale nie boją się nas krytykować. Zabrakło wyobraźni – stwierdził radny.

Zobacz także

2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***