Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze…
2020-08-18, 14:30 Autor: Marcin Boczek

Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje

Łukasz Nowak "Loża Radiowa"
- W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował mł. asp. Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu.
Chodzi o zalane domy, drogi i piwnice w Baborowie, gdzie strażacy mieli pełne ręce roboty. Ten rok jest szczególny, gdyż zazwyczaj w lipcu i sierpniu walczą z pożarami lasów, łąk, ściernisk. W tym roku jednak pogoda jest bardzo zmienna i na razie fali pożarów nie ma, ale co rusz powstają szkody spowodowane nawałnicami.

W tym roku od 1 czerwca opolscy strażacy odnotowali zaledwie 9 pożarów lasów. W analogicznym okresie zeszłego roku było ich 59. W tym roku natomiast jest blisko 900 zdarzeń związanych z nawałnicami, w zeszłym było ich 200.

Nasz gość dodał, że strażacy są w stałym kontakcie z różnymi instytucjami monitorującymi zmiany pogody. I adekwatnie do zagrożenia reagują na przykład stawiając w stan gotowości różne jednostki

Z powodu pandemii ten rok przyniósł strażakom nowe doświadczenia. Na przykład na granicach mierzyli temperaturę, zabezpieczali polowe stanowiska medyczne itp.

- Czas służby jest ściśle określony regulaminem każdej jednostki –wyjaśnił mł. asp. Łukasz Nowak.

Dlatego w okresie, gdy strażacy nie jadą do akcji, permanentnie się szkolą. Czy to na terenie jednostki, czy to na terenach ćwiczebnych.

Zobacz także

2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***