Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze…
2020-08-18, 14:30 Autor: Marcin Boczek

Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje

Łukasz Nowak "Loża Radiowa"
- W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował mł. asp. Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu.
Chodzi o zalane domy, drogi i piwnice w Baborowie, gdzie strażacy mieli pełne ręce roboty. Ten rok jest szczególny, gdyż zazwyczaj w lipcu i sierpniu walczą z pożarami lasów, łąk, ściernisk. W tym roku jednak pogoda jest bardzo zmienna i na razie fali pożarów nie ma, ale co rusz powstają szkody spowodowane nawałnicami.

W tym roku od 1 czerwca opolscy strażacy odnotowali zaledwie 9 pożarów lasów. W analogicznym okresie zeszłego roku było ich 59. W tym roku natomiast jest blisko 900 zdarzeń związanych z nawałnicami, w zeszłym było ich 200.

Nasz gość dodał, że strażacy są w stałym kontakcie z różnymi instytucjami monitorującymi zmiany pogody. I adekwatnie do zagrożenia reagują na przykład stawiając w stan gotowości różne jednostki

Z powodu pandemii ten rok przyniósł strażakom nowe doświadczenia. Na przykład na granicach mierzyli temperaturę, zabezpieczali polowe stanowiska medyczne itp.

- Czas służby jest ściśle określony regulaminem każdej jednostki –wyjaśnił mł. asp. Łukasz Nowak.

Dlatego w okresie, gdy strażacy nie jadą do akcji, permanentnie się szkolą. Czy to na terenie jednostki, czy to na terenach ćwiczebnych.

Zobacz także

2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***