Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla o podwyżkach dla najważniejszych…
2020-08-17, 14:34 Autor: Marcin Boczek

Ryszard Galla o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i kontroli poselskiej w UMWO

Ryszard Galla o sytuacji na polskiej i światowej scenie politycznej
- Dla mnie jest oczywiste, że głos wyborców jest najważniejszy i jeśli nie ma zgody to widzimy co się dzieje. Będzie teraz wycofywanie się cichcem. Ja myślę jednak, że znów będziemy mieli do czynienia z „mętną wodą”, bo to sprzyja temu, że szuka się możliwości dorabiania, kombinowania czy dzielenia konfitur – mówił w Loży Radiowej Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej, pytany o sprawę podwyżek wynagrodzeń dla najważniejszych osób w państwie.
- Ja pamiętam posła Józefa Zycha z PSL, człowieka bardzo uczciwego, który jako ostatni podejmował tę kwestię i od tego czasu każde ugrupowanie polityczne boi się tego tematu bo jest to gorący kartofel. Myślę, że gdyby nie decyzja prezesa Kaczyńskiego o obniżeniu, to temat w dalszym ciągu byłby tak traktowany – stwierdził nasz gość.

- Decyzja o obniżeniu spowodowała, że temat wraca, PiS podjął temat kilka lat temu, nie było zgody ponadpartyjnej i temat upadł. Dzisiaj temat został podjęty, ogłoszono tę zgodę i ja w głosowaniu doszedłem do wniosku, że jest to temat dobrze przeanalizowany i na tyle uzgodniony, że będzie ta zgody.

- Zawiodłem się na tym, głosy obywateli mówią co innego. I rzeczywiście ktoś zapyta czy to odpowiedni czas. a ja bym zapytał: jaki jest odpowiedni? – mówił poseł Galla.

Zobacz także

2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***